Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. január 2020, 10:27

Slováci vlani najčastejšie dovolenkovali v Turecku či Egypte

Slováci vlani najčastejšie dovolenkovali v Turecku či Egypte

Ilustračné foto – TASR/AP

Egejské, Stredozemné a Červené more si Slováci podľa štatistík cestovnej agentúry vyberajú na dovolenku najčastejšie.

Slováci mali v roku 2019 najväčší záujem stráviť dovolenku v Turecku či Egypte. Na treťom mieste bolo Grécko. Vyplýva to z minuloročných štatistík cestovnej agentúry Invia, podľa ktorých si slovenskí dovolenkári radi priplatia za päťhviezdičkové hotely s all inclusive a za komfortné cestovanie lietadlom. Najčastejšie dovolenkovali osem dní.

Egejské, Stredozemné a Červené more si Slováci podľa štatistík cestovnej agentúry vyberajú na dovolenku najčastejšie.

"Na prvom mieste v rebríčku najobľúbenejších dovolenkových krajín sa umiestnilo Turecko, kde strávilo dovolenku 27 % Slovákov so zakúpeným zájazdom. Najčastejšie to bolo v lokalite Side a Alanya. Nasledoval Egypt, kam zamierilo až 20 % turistov, konkrétne do stredísk Hurghada a Sharm el-Sheikh," spresnila tlačová hovorkyňa cestovnej agentúry Invia Andrea Řezníčková.

Klienti si podľa nej vyberajú práve tieto destinácie pre kvalitné služby, dobre upravené pláže, ale aj pre širokú ponuku doplnkových zážitkov.

Nakupovanie zájazdov hneď začiatkom roka začína byť podľa jej slov trendom, a mesiac január je preto v tomto smere z roka na rok silnejší. V predaji však stále víťazí jún, júl a august. Slováci vyrážajú najčastejšie na osem dní, takúto dĺžku pobytu zvolilo vlani 57 % dovolenkárov.

V obľúbenosti medzi Slovákmi podľa hovorkyne jednoznačne víťazia päťhviezdičkové hotely. Najčastejšou formou stravy je all inclusive, nasleduje ultra all inclusive. "Slovenské cestovanie aj naďalej ovláda letecká doprava, a to až z 89 %. Vlastná doprava je na pomyselnej druhej priečke," dodala Řezníčková.

Štatistiky cestovnej agentúry súčasne hovoria o tom, že najviac zákazníkov, ktorí si zakúpili vlani zájazd, bolo v rozmedzí veku 40 až 44 rokov. Tými, ktorí zájazd kupujú a vybavujú, sú najčastejšie ženy. Rekordným dňom, kedy vycestoval najväčší počet turistov do zahraničia, bol 14. august.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Britskí akademici majú podľa prieskumu pocit, že musia skrývať svoje politické presvedčenie. Platí to najmä pre tých s konzervatívnejšími názormi. Bádatelia sa obávajú o svoje kariérne vyhliadky a kvôli tomu sa uchyľujú k autocenzúre. Píše český web iDnes.cz.

pred hodinou

Brusel nariadil povinné nosenie rúšok na verejných miestach. Opatrenie platí s okamžitou platnosťou pre všetky osoby nad 12 rokov na verejných miestach, ako aj na súkromných miestach prístupných verejnosti. Výnimku majú ľudia pri športovaní, výkone intenzívnej fyzickej práce a osoby so zdravotným postihnutím, ktoré im nedovoľuje nosenie rúška. (TASR)

pred hodinou

Počet nových prípadov nákazy koronavírusom v Česku sa v porovnaní s pondelkom zdvojnásobil. Česko potvrdilo k polnoci z utorka na stredu 288 nových prípadov nákazy v priebehu uplynulých 24 hodín. (TASR)

pred 3 hodinami

Minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo, tretia zľava jeho manželka Susan Pompeová, druhý sprava šéf českej diplomacie Tomáš Petříček a tretia sprava jeho manželka Iva Petříčková si pripíjajú s pohármi piva počas návštevy pivovaru v Plzni.

pred 3 hodinami

Škótski žiaci sa po piatich mesiacoch začali vracať do škôl. Časť zamestnancov škôl však znervózňuje skutočnosť, že počas vyučovania nebudú uplatňované žiadne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu. Žiaci a učitelia nebudú musieť dodržiavať odstupy, deliť sa na menšie skupiny alebo nosiť ochranné rúška. (TASR)