Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
01. december 2019

Ocilková, Michalčík: Hodnoty sú základ politiky

Za KDH kandidujú aj osobnosti známe z občianskych aktivít na ochranu života a podporu rodiny a manželstva. Marek Michalčík, hlavný koordinátor Národných pochodov za život a Renáta Ocilková, prorodinná aktivistka, pedagogička, koordinátorka pastorácie Rómov.
Ocilková, Michalčík: Hodnoty sú základ politiky

“Vďaka KDH sa štát priamo v Ústave SR zaviazal, že bude manželstvo všestranne chrániť a napomáhať jeho dobru. KDH sa bude o to naďalej usilovať a bude chrániť prirodzenú rodinu založenú na manželskom zväzku medzi mužom a ženou. Chceme silné a súdržné rodiny, ktoré majú na seba viac času a viac financií z vlastnej práce. Podporujeme zosúladenie práce a rodiny tak, aby rodičia mali viac času na svojich blízkych. Štát je tu pre rodiny a nie rodiny pre štát,” - povedala Renáta Ocilková, zodpovedná za prípravu state o rodinnej politike vo volebnom programe KDH.

“Vo svojej histórii KDH zvádzalo nejeden zápas o ochranu práva na život a lepšiu dôstojnosť človeka a je pripravené aj v súčasnosti urobiť pre ich zlepšenie maximum. KDH plne podporuje požiadavky Národného pochodu za život a bude sa zasadzovať za ich realizáciu v najvyššej možnej miere. Plánujeme predložiť nový “Zákon za život” na podporu v tehotenstve, v materstve a v rodičovstve a za ochranu dôstojnosti človeka,” - doplnil Marek Michalčík, navrhovateľ a spoluautor state o ochrane života vo volebnom programe KDH.

Kontakty:

Renáta Ocilková: https://www.facebook.com/renata.ocilkova

Marek Michalčík: https://www.facebook.com/fanmarekmichalcik/

Inzercia

Odporúčame

Venujme na Vianoce darček navyše

Venujme na Vianoce darček navyše

Príprava darčekov na Vianoce má na Slovensku rôzne podoby. Niektorí nakupujú už v októbri, aby nemuseli prežívať nával ľudí pred sviatkami. Iní kupujú až tesne pred Štedrým dňom alebo aj potom, pretože sú akciové zľavy.