Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. január 2020, 20:26

V blízkosti americkej ambasády v Bagdade dopadla raketa kaťuša

V blízkosti americkej ambasády v Bagdade dopadla raketa kaťuša

Iracké bezpečnostné jednotky pred americkým veľvyslanectvom v Bagdade 1. januára 2020. FOTO TASR/AP

Dve rakety zasiahli aj leteckú základňu al-Balad v Iraku, kde sú umiestnení americkí vojaci. Zatiaľ nehlásia žiadne obete.

Dva mínometné granáty dopadli do bagdadskej Zelenej zóny. Ide o prísne stráženú štvrť, kde sa nachádza aj veľvyslanectvo Spojených štátov a vládne budovy. Tlačovú agentúru AFP o tom informovali dva bezpečnostné zdroje.

Podľa agentúry Reuters dopadla do blízkosti amerického veľvyslanectva raketa kaťuša. Ani v jednom prípade nie sú hlásené obete. V americkom areáli v Bagdade, kde sa nachádzajú okrem diplomatov aj príslušníci armády, sa okamžite rozozneli sirény.

Leteckú základňu al-Balad, severne od Bagdadu, zasiahli rakety kaťuša. USA sa obávajú útokov proti svojim misiám a základniam po celom Iraku, kde sú umiestnení americkí vojaci. Príčinou obáv je presne cielený piatkový útok dronom pri letisku v Bagdade, ktorý zabil iránskeho vplyvného generála Kásema Solejmáního.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 36 minútami

Belgicko prekonalo vlastný rekord v dĺžke obdobia bez federálnej vlády, ktorá by vzišla z riadnych volieb. Krajina je bez kabinetu už 594 dní. Situáciu by mali ukončiť nové rokovania, ktoré prebiehajú medzi piatimi politickými stranami. (TASR)

pred 2 hodinami

V liturgickom kalendári si veriaci pripomínajú svätého arského farára Jána Mária Vianneyho. Relikvia jeho srdca bude tento rok v októbri putovať po Slovensku. Svätec je patrónom farárov, spovedníkov a všetkých kňazov. (TASR)