Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. december 2019, 20:30

Moskva odsúdila nálety USA na šiitské sily v Iraku a Sýrii

Rusko tak reagovalo na americké cielené nálety na pozície šiitskej militantnej organizácie Brigády Hizballáhu, podporovanej Iránom. Pri náletoch zahynuli desiatky ľudí.

Moskva považuje letecké útoky USA proti zariadeniam šiitských vojenských síl na západe Iraku a východe Sýrie za neprijateľné a kontraproduktívne, uviedlo v pondelok ruské ministerstvo zahraničných vecí. "Žiadame všetky strany, aby upustili od ďalších krokov spojených s prudkou destabilizáciou vojenskej a politickej situácie v Iraku, Sýrii a susedných krajinách," citovala z vyhlásenia ruského rezortu agentúra TASS.      

Americká armáda oznámila, že v nedeľu uskutočnila v Iraku a Sýrii cielené nálety na pozície šiitskej militantnej organizácie Brigády Hizballáhu, podporovanej Iránom. Pri náletoch zahynuli desiatky ľudí. Túto skupinu Washington obviňuje z piatkového útoku na severoirackú základňu, pri ktorom prišiel o život jeden Američan. Irán v pondelok vyhlásil, že Spojené štáty preukázali "podporu terorizmu", keď podnikli letecké útoky na tie sily v Iraku, ktoré zasadzujú rany extrémistickej skupine Islamský štát.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami
pred 6 hodinami

SHMÚ varuje, že s výdatnejšími dažďami treba počítať na časti Slovenska až do stredajšieho rána. Výstrahy druhého stupňa platia pre okres Skalica, výstrahy prvého stupňa pre okresy Kežmarok, Spišská Nová Ves, Gelnica, Levoča, Košice a tiež Košice-okolie. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.