Danko v TA3: V Smere to „huplo“, Bugár ma oklamal a učitelia si hladkajú brušká

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Danko v TA3: V Smere to „huplo“, Bugár ma oklamal a učitelia si hladkajú brušká

Foto – TASR/Jakub Kotian

Mohol som položiť Ficovu aj Pellegriniho vládu, no rozhodol som sa ostať, vyhlásil v televízii predseda SNS Andrej Danko.

Koaličným partnerom za rokovacím stolom je pre predsedu SNS Andreja Danka predseda Smeru-SD Robert Fico. Povedal to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike. Podľa jeho slov nemôže niečo iné hovoriť Fico a niečo iné premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

„Ja som mal veľmi ťažkú situáciu medzi Pellegrinim a Ficom,“ povedal šéf národniarov. Poukázal na to, že premiér a predseda Smeru-SD mali viackrát odlišné názory v rôznych otázkach.

„Robert Fico mi musí povedať, že basu a kľúče od miešačky drží Peter Pellegrini, a budem sa pýtať Pellegriniho. Ale nemôže jeden deň hovoriť niečo iné Fico a iné Pellegrini,“ komentoval s dôvetkom, že Pellegrini je premiérom aj vďaka nemu.

Tiež skonštatoval, že to, čo robil Smer-SD posledné štyri mesiace, bolo „nešťastné“. „To, že to tam huplo medzi nimi, je zrejmé,“ komentoval. Podľa Danka si predseda vlády „veľmi rýchlo zvykol na určité maniere“. Pýta sa preto, kto bude jeho partnerom. „To bude strašná zmena v Smere-SD, ak sa to dostane k stavu, že nebude platiť slovo Roberta Fica,“ mieni.

Danko na adresu ďalšieho koaličného partnera, predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára, povedal, že ho oklamal. „Keď ja niečo poviem na Bugára, že ma oklamal, tak ma oklamal. Pretože chcel národnostné školy, za to mi zrušil ministerstvo cestovného ruchu a športu. Za to mi zrušil rekreačné poukazy pre všetkých. Za jeden zákon, ktorý sme mu my stopli, mi päťkrát, žiaľbohu, ublížil,“ poznamenal.

Za nebezpečné považuje to, že mladí ľudia inklinujú k ĽSNS. „Rusko na Kotlebu kašle, ĽSNS neuznáva,“ tvrdí Danko.

Uviedol tiež, že poradie na volebnej kandidátke veľmi nemenil. „Sú to ľudia, ktorí boli so mnou v dobrom aj v zlom,“ dodal s dôvetkom, že SNS je jedinou stranou, z ktorej nikto neodišiel.

Danko tiež vyslovil svoju obavu z toho, že politika je stále „teatrálna“. Prisľúbil, že ak bude vo vláde aj po voľbách v roku 2020, postará sa o všetkých. Komentoval, že vďaka opatreniam, ktoré zaviedla SNS, si „učitelia hladkajú brušká“.

Rovnako zásluhy národniarov vidí aj v ďalších krokoch, akými sú podľa jeho slov zvýšenie dôchodkov či zrušenie koncesionárskych poplatkov pre dôchodcov. Myslí si, že v budúcom roku bude v rozpočte dosť peňazí.

Danko v nedeľu vystúpil aj v politickej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12, kde vyhlásil, že po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prosil predsedu Smeru-SD a vtedajšieho premiéra Roberta Fica, aby vláda išla do predčasných parlamentných volieb.

Zdôraznil, že mohol položiť vládu Roberta Fica aj Petra Pellegriniho. „Rozhodol som sa vo vláde ostať,“ komentoval predseda Národnej rady (NR) SR. Uviedol, že jedným z dôvodov, prečo sa rozhodol ísť do spoločnej vlády so stranou Most-Híd, bolo to, aby spoločne postavili hrádzu proti extrémizmu.

Predseda SaS Richard Sulík však komentoval, že, paradoxne, práve za tejto vlády extrémisti zosilneli najviac. Predseda národniarov sa však ohradil, že v tomto smere „má čisté svedomie“.

Sulík tiež avizoval, že v pondelok sa liberáli pripoja k predvolebnej dohode o neútočení s mimoparlamentnými Progresívnym Slovenskom (PS)-Spolu, KDH a Za ľudí. „To, že nespravíme predvolebnú koalíciu, neznamená, že sa nevieme dohodnúť. SaS spravila všetko pre to, aby to tak bolo,“ dodal.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo