Zdieľať
11. december 2019, 07:03

Tatar s gólom a asistenciou pri triumfe Montrealu nad Pittsburghom

Foto - TASR/AP

Obranca Erik Černák sa podieľal asistenciou na výhre Tampy Bay Lightning na ľade Floridy Panthers 2:1.

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar zaznamenal gól a asistenciu pri víťazstve svojho Montrealu Canadiens na ľade Pittsburghu Penguins 4:1.

Dvadsaťdeväťročný krídelník odštartoval v 33. minúte svojím desiatym gólom v sezóne obrat hostí.

V 58. minúte pridal asistenciu na gól Brendana Gallaghera do prázdnej bránky. V 31 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral 27 bodov (10+17).

Tatar tak ukončil rekordnú sériu brankára "tučniakov" Tristana Jarryho bez inkasovaného gólu. Ten vylepšil klubové maximum Pittsburghu na 177:15 minút, keď prekonal výkon Tomáša Vokouna z roku 2013 (173:06 min.).

Obranca Erik Černák sa podieľal asistenciou na výhre Tampy Bay Lightning na ľade Floridy Panthers 2:1. Dvadsaťdvaročný bek zaznamenal okrem prihrávky na druhý gól hostí aj jednu "plusku". V 26 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral štyri body (2+2).

pred 7 hodinami
pred 8 hodinami

Futbalisti Slovana Bratislava sa stali víťazmi Slovenského pohára. Vo finále si zverenci trénera Jána Kozáka ml. poradili s MFK Ružomberok 1:0 a získali prestížne double. O víťazstve „belasých“ rozhodla úspešná penalta slovinského útočníka Alena Ožbolta v 48. minúte. Slovan vyhral Slovenský pohár rekordný 16-krát a tento výsledok tiež rozhodol o tom, že sa budúci týždeň bude hrať ligová baráž o Európsku ligu UEFA. (TASR)