Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. júl 2015

Miroslav Šatan odmietol ponuku na post generálneho manažéra hokejovej reprezentácie

Miroslav Šatan odmietol ponuku nového vedenia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na post generálneho manažéra reprezentácie. Ako člen tímu Richarda Lintnera bol z nedávnej voľby prezidenta strešnej organizácie sklamaný, tvrdí však, že súčasná vojna medzi oboma stranami vedie len k väčšej skaze...

Miroslav Šatan odmietol ponuku nového vedenia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na post generálneho manažéra reprezentácie. Ako člen tímu Richarda Lintnera bol z nedávnej voľby prezidenta strešnej organizácie sklamaný, tvrdí však, že súčasná vojna medzi oboma stranami vedie len k väčšej skaze v slovenskom hokeji. Hoci jeho meno nefiguruje na listine 27 hráčov, ktorí vyslovili nedôveru zväzu na čele s jeho šéfom Igorom Nemečkom a odmietli s ním spájať svoje mená, skupinu bývalých i súčasných reprezentantov v otázke zmeny legislatívy plne podporuje. 

Bývalý úspešný hokejista strávil uplynulé obdobie spoločne s rodinou v USA. Richarda Lintnera tak v boji o prezidentské kreslo podporoval na diaľku a po návrate domov netajil z výsledkov voľby sklamanie. "Dúfali sme v iný výsledok. Kluby si urobili po svojom a rozhodli sa nezohľadniť názory všetkých ostatných hokejistov a ľudí, ktorí stáli za Richardom Lintnerom. Boli medzi nimi víťazi Stanleyho pohára či majstri sveta. Kluby si však vybrali inú cestu, treba to akceptovať," uviedol na piatkovom brífingu s novinármi Šatan.

Hoci stál plne na Lintnerovej strane, po voľbe prezidenta dostal ponuku od konkurencie na uvoľnený post generálneho manažéra národného tímu po Ottovi Sýkorovi. Vzhľadom na prebiehajúce bojkoty a svoje presvedčenie sa rozhodol túto funkciu neprijať. "S Igorom Nemečkom sme sa stretli, ale v tejto situácii, keď hrozia bojkoty, si to vôbec neviem predstaviť. Hlavne to, aby som volal chlapcov do reprezentácie, keď vyhlasujú, že nebudú spolupracovať a nechcú sa spájať so zväzom. Vzhľadom na to bola moja odpoveď nie," ozrejmil Šatan. Napriek tomu by si však vedel predstaviť svoje pôsobenie na tomto poste: "Je to funkcia, v ktorej by som vedel byť prospešným pre slovenský hokej. Je to však otázka budúcnosti."

Podľa ďalších vyjadrení majstra sveta z roku 2002 je len na škodu veci, že situácia sa medzi oboma stranami každým dňom čoraz viac vyhrocuje. V piatok dokonca dospela až do zrušenia galavečera Hokejista roka. Nový Výkonný výbor SZĽH sa tak rozhodol na základe bojkotu ankety zo strany 27 bývalých i súčasných reprezentantov ako napríklad Marián Hossa, Zdeno Chára, Marián Gáborík či ďalší. "Mám pocit, ako by sa všetko zhoršovalo, kopali sa zákopy a pripravovali sa obe strany na stret. Zrušenie ankety je toho prvým výsledkom. Ak sa táto situácia nebude riešiť, bude to len horšie pre slovenský hokej," dodal Šatan.

Jeho podpis však spoločne s vrchnými predstaviteľmi Lintnerovho tímu na spomínanej listine nefiguroval. "Nie je tam ani meno Riša Lintnera či Peťa Bondru, teda všetkých nás hráčov, ktorí sa už deklarujeme ako bývalí. Je to vyslovene iniciatíva tých, ktorí sú aktívni a ktorí sa k reprezentácii ešte môžu vyjadriť," uviedol Šatan. Dvadsaťsedem hokejistov však môže rátať s jeho podporou, a to najmä v otázke zmeny legislatívy. Šatan si taktiež myslí, že na kongrese SZĽH by mali mať právo hlasovať len kluby a nie členovia odborných komisií či samotní zväzoví funkcionári. "Je to absolútne neakceptovateľné smerom do budúcnosti. Myslím si, že je dobré, že hráči vyzvali zväz k náprave a v tomto ich plne podporujem," dodal.

Bývalý hráč bratislavského Slovana strávil uplynulý čas v USA a celú situáciu ešte nestihol kompletne zmonitorovať. Napriek tomu negatívne vníma vystupovanie nového generálneho sekretára SZĽH Róberta Pukaloviča. "Odštartoval svoju misiu dosť negatívne, nepríjemnými vyjadreniami či kritikou hráčov. Nerád by som to komentoval, ale veľmi rýchlo stratil rešpekt druhej strany za to, čo poslal na našu adresu. Myslím, že negatívne sa predstavil aj verejnosti. Chcú robiť dobrý marketing, ale verejnosť ako keby stála na druhej strane. Myslím, že takáto situácia ešte v slovenskom hokeji nebola. Hoci všetkým na našom hokeji záleží, dôležité bude, či sa nájde spoločné riešenie, ktoré mu prospeje," uviedol dvanásťnásobný účastník elitnej kategórie MS v slovenskom drese.

Bývalý tímový líder na ľade vie, čo znamená nespokojnosť hráčov. Ešte počas profesionálnej kariéry zažil aj výluku v NHL a myslí si, že štrajk nespokojných hokejistov je reálny. "Netreba podceňovať názor hráčov, viem si to predstaviť a hráči tiež," uviedol. Dúfa však, že do tohto štádia už situácia nedospeje. "Myslím, že obom stranám záleží na dobre slovenského hokeja. Určite však príde čas, keď si budú musieť spolu sadnúť, vydiskutovať si to a pokúsiť sa o nápravy. Možno by to nemala byť verejná vec, skôr len interná diskusia, hlavne aby to bolo prospešné pre slovenský hokej."

TASR

Inzercia

Odporúčame

Pápež dorazil do Latinskej Ameriky

Pápež dorazil do Latinskej Ameriky

Pápež František počas osemdňovej apoštolskej cesty navštívi tri krajiny rodnej Latinskej Ameriky. Prvou zastávkou je Ekvádor. 14037472464_9569a64302_z.jpg Po trinásťhodinovom lete privítal pápeža ekvádorský prezident Rafael Correa. V otváracej reči prezident niekoľk...

Moldavsko: Muž našiel pod mostom peniaze z vykradnutej štátnej banky

Moldavsko: Muž našiel pod mostom peniaze z vykradnutej štátnej banky

Moldavčan dnes našiel pod jedným z mostov v hlavnom meste Kišiňov vrece peňazí s logom štátnej sporiteľne, jednej z troch moldavských bánk, odkiaľ v novembri 2014 zmizlo dokopy 1,5 miliardy dolárov (900.000 eur). Podľa vyhlásenia úradujúceho policajného náčelníka Gheorgheho Cavaliuca, ktoré prinies...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.