Matovič ide do volieb s Pročkom, Kyselicom aj Remiášovou

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Matovič ide do volieb s Pročkom, Kyselicom aj Remiášovou

Igor Matovič s líderkou kandidátky OĽaNO Máriou Šofranko. FOTO TASR – Martin Baumann

„Obyčajnou ženou z východu“ a jednotkou kandidátky je učiteľka Mária Šofranko.

Dvojkou kandidátky je odborník hnutia na obranu Jaroslav Naď, nasleduje bývalý policajný vyšetrovateľ Gorily Lukáš Kyselica. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval líder hnutia Igor Matovič, ktorý bude kandidovať z posledného 150. miesta.

„Nie som politička, som obyčajná žena z východu, ktorá chce pre našu krajinu urobiť viac,“ povedala Šofranko s tým, že vie, čo chce v politike robiť. Matovič doplnil, že hnutie OĽaNO dáva vždy priestor v politike práve neznámym ľuďom.

Líderka kandidátky Mária Šofranko pochádza zo Spišskej Novej Vsi a venuje sa mládeži.

Bývalý šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Kyselica podľa svojich slov chce, aby sa správne nastavili zákony aj v súvislosti s bojom proti zločinu a zvlášť proti ekonomickej kriminalite. „Musí tu ostať niekto, kto chce hájiť orgány činné v trestnom konaní,“ dodal.

Číslom štyri bude predsedníčka Kresťanskej únie Anna Záborská, piaty bude Michal Šipoš, ktorý kandidoval za europoslanca, a šiesty tenista Karol Kučera. Nasledujú bývalý moderátor a komik Jozef Pročko, lesník a ochranár Ján Mičovský a matka zavraždeného Róberta Remiáša Anna Remiášová. Prvú desiatku uzatvára bývalý televízny redaktor Kristián Čekovský.

Na kandidátke sa nachádza aj Monika Kavecká, bývalá predsedníčka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek a starostka obce Kunerad, bývalý šéf vojenskej rozviedky Roman Mikulec či za stranu Kresťanská únia psychologička Katarína Hatráková, ktorú z ústredia práce vyhodili po tom, čo zverejnila správu o resocializačnom zariadení Čistý deň.

Matovič je na poslednom mieste kandidátky a pred ním sú aj ostatní poslanci OĽaNO.

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo