Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. december 2019, 14:04

Jednotkou OĽaNO má byť „obyčajná žena z východu“

Jednotkou OĽaNO má byť „obyčajná žena z východu“

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. FOTO TASR – Jakub Kotian

Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny, to podľa informácií Denníka N nebude.

Bližšie podrobnosti o kandidátke líder hnutia OĽaNO Igor Matovič v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo, v ktorej sa stretol s podpredsedom Smeru Jurajom Blanárom, prezradiť nechce.

Hnutie odovzdá podľa Matoviča kandidátku do nadchádzajúcich parlamentných volieb dnes o 23:45, pätnásť minút pred termínom.

„Šperkujeme ju do poslednej chvíle,“ povedal líder hnutia s tým, že je najlepšia, akú kedy hnutie malo. Matovič bude kandidovať tradične zo 150. miesta a z konca kandidátky pôjdu aj ďalší súčasní poslanci hnutia.

„Možno by to bolo dobré, ale nechala som si čas na rozmyslenie a nebudem mať na to sily. Budem mať čo robiť, aby som zvládla súdny proces,“ vysvetlila pre Denník N Zlatica Kušnírová, ktorá tiež doplnila, že podporí kohokoľvek z opozície v boji za ľudí a pre dobrú vec, ale kandidovať podľa vlastných slov nebude.

Matovič plánuje zverejniť nahrávku s Pellegrinim

Igor Matovič v relácii tiež povedal, že zajtra zverejní nahrávku, na ktorej si premiér Peter Pellegrini podľa jeho slov „natvrdo kupuje voličov“. Na nahrávke má predseda vlády údajne sľubovať policajným odborárom, že policajti cez osobné príplatky dostanú navyše o 120 až 160 eur. Nahrávku medzičasom zverejnil Denník N.

Inzercia

Matovič tiež uviedol, že podľa jeho informácií má mať strana Smer-SD k dispozícii aj nahrávku jeho rozhovoru s Marianom Kočnerom, s ktorým sa stretol vo Five Star Residence na prelome rokov 2010 a 2011.

Podľa Matoviča mal Smer k dispozícii aj nahrávku Richarda Sulíka s Marianom Kočnerom, ako aj jeho starý rozhovor s obžalovaným podnikateľom už od roku 2012.

„Moju ste nezverejnili, lebo by som z nej vyšiel ako hrdina,“ vyhlásil v televíznej relácii. Juraj Blanár tieto informácie poprel.

 

Dnes treba vedieť

pred 48 minútami

Belgicko prekonalo vlastný rekord v dĺžke obdobia bez federálnej vlády, ktorá by vzišla z riadnych volieb. Krajina je bez kabinetu už 594 dní. Situáciu by mali ukončiť nové rokovania, ktoré prebiehajú medzi piatimi politickými stranami. (TASR)

pred 2 hodinami

V liturgickom kalendári si veriaci pripomínajú svätého arského farára Jána Mária Vianneyho. Relikvia jeho srdca bude tento rok v októbri putovať po Slovensku. Svätec je patrónom farárov, spovedníkov a všetkých kňazov. (TASR)