Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. 11. 2019, 11:33

Ľudia vyzbierali pozostalým obetí tragických udalostí z novembra 75 500 eur

Ľudia vyzbierali pozostalým obetí tragických udalostí z novembra 75 500 eur

Na snímke zapálené sviečky pred Strednou odbornou školou (SOŠ) techniky a služieb na uctenie si pamiatky obetí tragickej nehody v Nitre. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Tieto peniaze budú rozdelené medzi dotknuté rodiny rovným dielom na pomoc pozostalým obetí nehody autobusu pri Nitre a rozvodnenej rieky v Revúcej.

Tragické udalosti, ktoré sa stali 13. novembra, si vyžiadali 15 obetí. Pri nehode autobusu pri Nitre zomrelo 12 ľudí, medzi nimi aj deti. Tri ženy zomreli v rozvodnenej rieke v Revúcej pri snahe zachrániť psy z miestneho útulku zasiahnutého povodňou.

Na tieto udalosti zareagovala Zuzana Suchová tým, že na portáli ĽudiaĽuďom.sk vytvorila výzvu v snahe pomôcť pozostalým rodinám.

"Výzvu som založila ako súkromná osoba s cieľom pomôcť rodinám zmierniť náklady spojené s nečakanou stratou ich najbližších," vysvetlila. Cieľom výzvy bolo vyzbierať 75 000 eur a rozdeliť ich rovnomerne medzi 15 rodín. Túto sumu sa podarilo naplniť za 13 dní.

Výzvu podporilo vyše 3600 darcov. "Najvyšší dar bol vo výške šesťtisíc eur. Finančné prostriedky budú počas decembra poukázané na účty pozostalých rodín," povedala výkonná riaditeľka organizácie Ľudia ľuďom Ella Šingliarová.
 

Odporúčame