Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. júl 2015

Gréci podľa odhadov odmietli podmienky pomoci

Gréci s veľkým náskokom odmietli podmienky pomoci medzinárodných veriteľov, ukázala oficiálna projekcia výsledkov dnešného referenda. Informovala o tom agentúra Reuters. Spoločnosť Singular Logic, ktorá spracúva výsledky pre ministerstvo vnútra, uviedla, že v referende podporilo odpoveď "nie" vyše 6...

Gréci s veľkým náskokom odmietli podmienky pomoci medzinárodných veriteľov, ukázala oficiálna projekcia výsledkov dnešného referenda. Informovala o tom agentúra Reuters.

Spoločnosť Singular Logic, ktorá spracúva výsledky pre ministerstvo vnútra, uviedla, že v referende podporilo odpoveď "nie" vyše 61 percent voličov. Za prijatie podmienok medzinárodných veriteľov sa podľa tohto odhadu vyslovilo iba 39 percent voličov.

Tento odhad potvrdzujú čiastkové výsledky referenda. Po zrátaní vyše polovice odovzdaných hlasov vedú hlasy proti prijatiu podmienok veriteľov. Tábor "nie" už získal 61,24 percenta hlasov, informovalo grécke ministerstvo vnútra.

Takýto výsledok by bol veľkým víťazstvom premiéra Alexisa Tsiprasa, ktorý vyzýval voličov, aby hlasovali "nie". Podmienky pomoci označil za "zahanbujúce" a označil ich za "ultimátum" veriteľov.

Proeurópske strany varovali, že "nie" znamená v podstate odmietnutie rokovania s veriteľmi, čo postaví Grécko na cestu von z eurozóny.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Českí biskupi chcú prijať rodiny kresťanských utečencov

Českí biskupi chcú prijať rodiny kresťanských utečencov

Česká katolícka cirkev sa zapojila do diskusie o utečencoch. Konferencia biskupov ponúkla pomoc vláde Bohuslava Sobotku - chce vyzvať jednotlivé farnosti, aby po dohode s radnicami prijali rodiny kresťanských utečencov. Informoval o tom spravodajský portál Českej televízie. duka-text.jpg ...

Účasť v gréckom referende je zatiaľ vysoká

Účasť v gréckom referende je zatiaľ vysoká

Účasť v gréckom referende je zatiaľ vysoká. Do skončenia hlasovania zostávali štyri hodiny a Gréci stále prichádzali v masívnych počtoch odovzdať svoj hlas, ktorým rozhodujú o svojej finančnej budúcnosti. Grécka súkromná televízia Mega TV informovala, že už okolo 14:00 dosiahla účasť 35 percent, a ...