Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. júl 2015

Účasť v gréckom referende je zatiaľ vysoká

Účasť v gréckom referende je zatiaľ vysoká. Do skončenia hlasovania zostávali štyri hodiny a Gréci stále prichádzali v masívnych počtoch odovzdať svoj hlas, ktorým rozhodujú o svojej finančnej budúcnosti. Grécka súkromná televízia Mega TV informovala, že už okolo 14:00 dosiahla účasť 35 percent, a ...

Účasť v gréckom referende je zatiaľ vysoká. Do skončenia hlasovania zostávali štyri hodiny a Gréci stále prichádzali v masívnych počtoch odovzdať svoj hlas, ktorým rozhodujú o svojej finančnej budúcnosti.

Grécka súkromná televízia Mega TV informovala, že už okolo 14:00 dosiahla účasť 35 percent, a pred hlasovacími miestnosťami v Aténach stáli dlhé rady čakajúcich. Gréci hlasujú do 18:00 nášho času. Účasť v referende musí byť nad 40 percent, aby bolo platné.

Vysoká účasť voličov v Grécku je bežná, pretože hlasovania sú v krajine povinné - hoci tento zákon sa v posledných rokoch v praxi neuplatňuje.

Dnešné referendum v Grécku je prvé od roku 1974, keď občania rozhodovali o zrušení monarchie. Dnes 9,8 milióna voličov rozhoduje o tom, či prijmú požiadavky medzinárodných veriteľov zaviesť prísnejšie úsporné opatrenia výmenou za ďalšiu finančnú pomoc pre Grécko.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Českí biskupi chcú prijať rodiny kresťanských utečencov

Českí biskupi chcú prijať rodiny kresťanských utečencov

Česká katolícka cirkev sa zapojila do diskusie o utečencoch. Konferencia biskupov ponúkla pomoc vláde Bohuslava Sobotku - chce vyzvať jednotlivé farnosti, aby po dohode s radnicami prijali rodiny kresťanských utečencov. Informoval o tom spravodajský portál Českej televízie. duka-text.jpg ...