Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. novembec 2019, 10:54

Babiš prišiel ráno na Národnú triedu, demonštranti ho vypískali

Babiš prišiel ráno na Národnú triedu, demonštranti ho vypískali

Slovenský premiér Pellegrini sa víta s českým kolegom Babišom v Národnom múzeu v Prahe 17. novembra 2019. FOTO TASR - Michal Svítok

Aj keď premiér prišiel skoro ráno, na mieste ho už čakal celý rad demonštrantov.

Český premiér Andrej Babiš prišiel v nedeľu zavčasu ráno položiť pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie kvety na pražskú Národnú triedu. Na mieste ho už však čakal celý rad demonštrantov, ktorí na predsedu vlády pokrikovali, píše spravodajský server televízie Nova.

Babiš na Národnú triedu neprišiel sám. Sprevádzali ho ministri z jeho politickej strany ANO - minister zdravotníctva Adam Vojtěch, priemyslu Karel Havlíček a školstva Robert Plaga, ministerka spravodlivosti Marie Benešová, financií Alena Schillerová i ministerka pre miestny rozvoj Klára Dostálová, sumarizuje webová stránka tn.nova.cz.

Aj keď však premiér prišiel skoro ráno, na mieste ho už čakal celý rad demonštrantov. "Hanba, hanba, hanba, ŠtB," ozývalo sa z davu. Demonštranti pokrikovali na Babiša a nadávali mu. "Kam to nesieš, ty zbabelec," kričali. Niektorí mali píšťalky a na predsedu vlády pískali, približuje televízia Nova.

Pred 30 rokmi, 17. novembra 1989, vyvrcholila práve na Národnej triede v Prahe zásahom bezpečnostných jednotiek proti demonštrantom Nežná revolúcia, ktorá vo vtedajšom Československu ukončila vládu komunistického režimu. V celej Českej republike sa pri tejto príležitosti koná mnoho spomienkových a kultúrnych akcií, pripomína tn.nova.cz.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 53 minútami

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi v slovenskej zbierke pre Libanon vyzbierala doteraz vyše 50 000 eur. Slováci, ktorí sa do výzvy zapojili, tak doteraz pomohli viac ako 1 000 rodinám bez strechy nad hlavou. Zbierka stále pokračuje.

pred hodinou

Bieloruský futbalový reprezentant Nikolaj Signevič, hráč Ferencvárosu Budapešť, podporil protesty v Minsku. Na svojom instagramovom profile zverejnil fotografiu, ktorá vznikla počas protestov, a napísal: „Som hrdý!“