Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. novembec 2019, 19:25

Odídenci zo SaS naďalej rokujú s Matovičom o predvolebnej dohode

Odídenci zo SaS naďalej rokujú s Matovičom o predvolebnej dohode

Volebná líderka Demokratickej strany Jana Kiššová a predseda OĽaNO Igor Matovič. FOTO TASR - Martin Baumann a Pavol Zachar

Líder OĽaNO Igor Matovič prípadnú predvolebnú dohodu s Demokratickou stranou nevylúčil.

Pre TASR to povedala členka mimoparlamentnej Demokratickej strany (DS) Jana Kiššová. Matovič potvrdil, že sa s Kiššovou vo štvrtok stretol. Dodal, že chce urobiť všetko pre to, aby neprepadli hlasy demokraticky zmýšľajúcich voličov.

Kiššová povedala, že DS má záujem ísť do volieb v takej "konštelácii", aby to bolo zodpovedné a aby neprepadli hlasy voličov. Poznamenala, že oslovili všetky demokratické opozičné parlamentné strany so snahou dohodnúť sa na nejakej spolupráci. "V princípe nám všetky politické strany túto možnosť odmietli," skonštatovala.

"Budeme robiť všetko pre to, aby neprepadli hlasy žiadneho demokraticky cítiaceho voliča," zdôraznil Matovič s tým, že voľby v roku 2020 budú podľa neho kľúčovým bojom s mafiou. Dodal, že je potrebné správať sa v tejto súvislosti zodpovedne a poukázal na to, že OĽaNO už dalo dokopy viacero politických subjektov.

Matovič nevylúčil ani nepotvrdil, že v diskusii s DS budú pokračovať, ani to, že sa s nimi napokon dohodne a odídenci zo SaS budú na kandidátke OĽaNO. "Politika je umením možného, riaďme sa zatiaľ týmto," podotkol.

Na otázku, či si tým nepohnevá lídra SaS Richarda Sulíka, odpovedal, že počas "turbulentného obdobia" v SaS vyhlásil, že kým sa ich spor neurovná, nebude nikomu dávať žiadnu ponuku.

Dodal, že situácia sa odvtedy "trochu zmenila". Odídenci zo SaS už majú podľa jeho slov vlastnú politickú identitu a hrozí, že ak by kandidovali samostatne, hlasy, ktoré dostanú od voličov, by prepadli.

"Právo každého je rokovať, s kým chce a o čom chce," reagoval pre TASR na vyjadrenia Matoviča a Kiššovej Sulík.

Medzi odídencami zo SaS sú ľudia okolo Jany Kiššovej, Ľubomíra Galka, Jozefa Rajtára či Natálie Blahovej. Do Demokratickej strany vstúpili krátko po nominačnom kongrese strany SaS, počas ktorého členovia schválili Sulíkov návrh kandidátky. Na nej tieto osoby nefigurovali a následne sa stranu rozhodli opustiť.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami
pred 9 hodinami

„Držme si palce, ideme do vojny o Slovensko,“ uviedol na sociálnej sieti premiér Matovič. Tvrdí, že nasledujúce týždne a mesiace prídu ďalšie krivé obvinenia, no jeho cieľ zostáva presne opačný – urobiť zo Slovenska miesto, kde budú čestní ľudia radi žiť.

Doba, ktorá nastáva je mannou z neba pre Haščáka, Pellegriniho, Fica, Bödöra, Krajmera, Kožucha, Kičuru, Makóa,...

Uverejnil používateľ Igor Matovic Nedeľa 27. septembra 2020
pred 11 hodinami

Testy v zariadení pre seniorov Domov jesene života v bratislavskej Dúbravke odhalili pozitívne výsledky na ochorenie COVID-19 u 14 klientov a jednej zamestnankyne. K testovaniu prišlo po potvrdení výskytu koronavírusu v mestskom zariadení, magistrát v piatok oznámil, že pozitívne testovaná bola jedna z opatrovateliek.