Pomoc pre obete rozsiahlych povodní v Stredoafrickej republike

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Pomoc pre obete rozsiahlych povodní v Stredoafrickej republike

Zapojte sa do projektu Chlieb sv. Jozefa a pomôžte obetiam najväčších povodní v okolí rieky Ubangi v Stredoafrickej republike za posledných 20 rokov.

Na štadióne v hlavnom meste Bangui našlo koncom októbra útočište 500 rodín, väčšinou ženy s deťmi, ktoré v krátkom čase prišli o strechu nad hlavou. Ich hlinené domčeky zničili prívalové dažde, nestačili si zobrať so sebou nič, zachránili si len holý život. Občianske združenie Dobrota pre Afriku pomáha núdznym v tejto druhej najchudobnejšej krajine sveta už dva roky v spolupráci s indickými rehoľnými sestrami Dcéry Panny Márie Nepoškvrnenej. V rámci projektu Chlieb sv. Jozefa zabezpečuje rehoľa vďaka slovenským dobrodincom základné životné potreby pre vnútorných utečencov, invalidov, chorých a postihnutých obyvateľov.

V súčasnej kritickej situácii prosíme o akúkoľvek finančnú pomoc pre 500 rodín z okolia Bangui, ktoré momentálne žijú v provizórnych podmienkach. Dokonca sa tu už narodili aj bábätká. V dôsledku zlých hygienických podmienok a krajného nedostatku jedla a pitnej vody hrozia epidémie cholery, týfusu a iných infekčných chorôb. Obyvatelia krajiny sú od r. 2012 ťažko skúšaní ozbrojenými konfliktami, násilím a hospodárskou krízou. Súčasná prírodná katastrofa ešte zvýšila ich utrpenie.

Finančné príspevky môžete posielať na č. účtu IBAN: SK47 1100 0000 0029 2290 8903, názov účtu: Dobrota pre Afriku, do správy pre prijímateľa napíšte: Chlieb sv. Jozefa - povodne. Vaša pomoc bude obratom použitá na nákup jedla, vody, hygienických potrieb, matracov a oblečenia pre postihnuté rodiny. Podrobnejšie informácie nájdete na FB Dobrota pre Afriku, na internetovej stránke www.dobrotapreafriku.sk alebo na tel.č. 0903 227 594. Za Vašu dobrosrdečnosť vopred ďakujeme!​

Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili. (Mt 25,40)

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo