Tampa s Černákom rozdrvila Rangers, uspel aj Dallas so Sekerom

Ruský brankár Tampy Andrej Vasiljevkij (vľavo) likviduje šancu svojho krajana, útočníka Rangers Pavla Bučneviča v zápase zámorskej NHL Tampa Bay Lightning - New York Rangers. FOTO TASR/AP

Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili v domácom zápase NHL v noci na piatok s tímom New York Rangers vysoko 9:3.

Päť gólov dali hráči Lightning v presilovkách, Nikita Kučerov zaznamenal gól a tri asistencie, Steven Stamkos strelil svoj 399. gól v profiligovej kariére a pridal k nemu dve asistencie. Černák počas 20:04 minút na ľade vyslal na bránku hostí šesť striel, rozdal päť "hitov" a zblokoval tri strely súpera.

Pre Tampu to bol prvý zápas po návrate zo Švédska, kde v Štokholme dvakrát zdolala v rámci Global Series Buffalo.

Uspel aj Dallas s Andrejom Sekerom, ktorý vyhral vo Vancouveri 4:2. Slovenský zadák odohral 19:27 min. a pripísal si plusový bod. Canucks sa z posledných šiestich duelov tešili len raz.

V Edmontone videli diváci galapredstavenie Connora McDavida, kapitán Oilers zariadil víťazstvo 6:2 nad Colorado tromi gólmi, ku ktorým pridal tri asistencie. Päť asistencií si pripísal jeho spoluhráč Leon Draisaitl.

O víťazstve Caroliny nad Buffalom 5:4 rozhodol Dougie Hamilton, ktorý je s deviatimi gólmi najlepším strelcom spomedzi obrancov NHL. Sabres vyrovnali v záverečnej minúte a dostali duel aspoň do predĺženia, ale neuspeli a natiahli sériu prehier na šesť stretnutí.

Winnipeg vyhral na ľade Floridy 4:3, keď sa gólom a dvomi asistenciami blysol Mark Scheifele. Jets tak neumožnili oslavy pre trénera Panthers Joela Quennevilla, ktorého delí jeden úspech od jubilejného 900. víťazstva v profiligovej kariére.

"Žraloci" zo San Jose natiahli víťaznú sériu na päť zápasov, keď v kalifornskom derby zdolali Anaheim na jeho ľade 5:3. Dva góly Sharks strelil Tomáš Hertl. Na domácom ľade uspeli hráči Los Angeles Kings, o ich víťazstve 3:2 nad Detroitom rozhodol v predĺžení Alex Iafallo.

Minnesota si poradila s Arizonou 3:2 a natiahla domácu bodovú sériu na päť duelov.