Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. júl 2015

SNS preskočila v prieskume KDH

Ak by boli parlamentné voľby v júni, víťazom by sa stal Smer-SD s podporou 37,8 percenta. Druhou najsilnejšou stranou by bola Sieť s 12 percentami. Tretie miesto obsadila SNS s 9,2 percentami.  Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry MVK, ktorý sa uskutočnil od 18. do 25. júna formou osobného rozh...

SNS preskočila v prieskume KDH

Ak by boli parlamentné voľby v júni, víťazom by sa stal Smer-SD s podporou 37,8 percenta. Druhou najsilnejšou stranou by bola Sieť s 12 percentami. Tretie miesto obsadila SNS s 9,2 percentami. 

Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry MVK, ktorý sa uskutočnil od 18. do 25. júna formou osobného rozhovoru na vzorke 1 111 respondentov.

V parlamentných laviciach by sedeli ďalej zástupcovia KDH (8,9 percenta), Mostu-Híd (6,8 percenta) OĽaNO (6 percent) a SMK (5,2 percenta).

Potrebnú päťpercentnú hranicu pre vstup do parlamentu by nedosiahli strany SaS (2,9 percenta), KSS (2,2 percenta), NOVA (2 percentá), SKOK! (1,6 percenta), ĽSNS (1,6 percenta), SDKÚ-DS (0,9 percenta) a Šanca (0,6 percenta).

Najsilnejšia strana Smer-SD by tak mala v národnej rade 66 mandátov, Sieť by zastupovalo 21 poslancov, KDH a SNS by mali zhodne po 16 poslancov. Potenciálni voliči strany Most-Híd by do parlamentu delegovali 12 zákonodarcov, OĽaNO by reprezentovalo 10 zástupcov a SMK by v parlamente obsadila 9 kresiel.

Inzercia

Respondenti odpovedali na otázku: Voľby do Národnej rady SR budú v roku 2016. Ak by sa konali už dnes, ktorej strane by ste dali svoj hlas?

Na voľbách by sa určite nezúčastnilo 9,5 percenta opýtaných a ďalších 18 percent nevedelo, či by sa zúčastnili, respektíve koho by v nich podporili.

TASR
Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Odporúčame

Červený kríž preverí, či vodiči ovládajú prvú pomoc

Červený kríž preverí, či vodiči ovládajú prvú pomoc

Červený kríž vyjde budúci týždeň na cesty. Skontroluje lekárničky aj zručnosti vodičov. cerveny.jpg Od pondelka do piatku budú policajtom asistovať pri cestných kontrolách aj zdravotníci. Cieľom spoločnej akcie Slovenského Červeného kríža a Policajného zboru je prever...

Skupina Boko Haram zastrelila 97 moslimov pri modlení v mešitách

Skupina Boko Haram zastrelila 97 moslimov pri modlení v mešitách

Extrémisti z povstaleckej skupiny Boko Haram zastrelili takmer sto moslimov modliacich sa v mešitách v severovýchodnej Nigérii. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na vládneho predstaviteľa a bojovníka z oddielov sebaobrany. Útok sa stal v stredu večer v meste Kukawa neďaleko Čadské...