Zemetrasenie na juhovýchode Francúzska si vyžiadalo štyroch zranených

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zemetrasenie na juhovýchode Francúzska si vyžiadalo štyroch zranených

Ilustračné foto: voanews.com

Zemetrasenie s magnitúdou 5,4 nastalo tesne pred poludním a jeho epicentrum bolo neďaleko mesta Montélimar.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Štyroch zranených, z toho jedného vážne, si vyžiadalo neobvyklé zemetrasenie s magnitúdou 5,4, ktoré v pondelok zasiahlo juhovýchod Francúzska. S odvolaním sa na miestnych predstaviteľov o tom informovala agentúra AFP.

Jedna osoba utrpela podľa vyhlásenia úradu prefekta departementu Drôme vážne zranenia následkom zrútenia lešenia. Tri ďalšie osoby v susednom regióne Ardéche sa zranili ľahko.

"Opierala som sa o pec v maminej pekárni, keď som pocítila otrasy," uviedla pre agentúru Victoria Brielleová, obyvateľka mestečka Privas, ktoré sa nachádza približne 25 kilometrov od epicentra zemetrasenia. "Zákazníkovi sa prevrátil porcelánový servis a všetko sa rozbilo," dodala.

Iný obyvateľ daného regiónu, Didier Levy, ktorý žije na hrade z 15. storočia, pre AFP povedal, že "lustre sa kývali" ešte niekoľko minút po zemetrasení. "Nikdy som nič také nezažil, otrasy som cítil aj cez meter hrubé steny," zdôraznil Levy, podľa slov ktorého pes začal štekať ešte pred tým, ako ľudia pocítili prvé otrasy.

Podľa informácií francúzskeho seizmologického inštitútu v Štrasburgu došlo k otrasom v odľahlej časti departementu Drôme - medzi mestami Lyon a Marseille.

Inštitút dodal, že zemetrasenie nastalo tesne pred poludním a jeho epicentrum bolo neďaleko mesta Montélimar v administratívnom regióne Auvergne-Rhône-Alpes na juhovýchode krajiny.

Slabé otrasy cítili v mestách Montpellier, Lyon, Saint-Étienne, Grenoble, Avignon a Marseille, vyplýva zo správ zverejnených na sociálnych sieťach.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo