Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. 11. 2019, 15:43

Blanár ocenil Glváčov krok a Matoviča vyzval, aby zverejnil nahrávku s Kočnerom

Blanár ocenil Glváčov krok a Matoviča vyzval, aby zverejnil nahrávku s Kočnerom

Členovia predsedníctva strany Smer-SD Martin Glváč a Juraj Blanár. FOTO TASR – Pavel Neubauer

Osobnú zodpovednosť by podľa Juraja Blanára mali vyvodiť aj íní, ktorí mali s Kočnerom nadštandardné styky. Poukázal na predsedu SaS Richarda Sulíka a lídra OĽaNO Igora Matoviča.

Blanár to uviedol v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Zároveň vyzval Matoviča, aby zverejnil nahrávku zo stretnutia s Marianom Kočnerom

Podpredseda strany Smer-SD a poslanec parlamentu Juraj Blanár ocenil krok Martina Glváča (Smer-SD), ktorý sa vo štvrtok vzdal funkcie podpredsedu Národnej rady SR.

„Sulík dohadoval s Marianom Kočnerom generálneho prokurátora. Dokonca dal lustrovať svojich poslancov. Matovič dokonca priamo v mieste Bašternákovho podvodu sedel šesť hodín s Marianom Kočnerom,“ vyhlásil Blanár.

Matovič má podľa neho praktiky ,nahrávača‘, preto je presvedčený, že má aj nahrávku s Marianom Kočnerom. Vyzýva ho preto, aby ju verejnosti zverejnil a bolo tak všetkým známe, o čom sa spolu bavili.

Zopakoval, že za vlády Smeru-SD začal byť Marian Kočner stíhaným.

Poslanec parlamentu a predseda poslaneckého klubu OĽaNO Eduard Heger odmietol tvrdenia, že by sa mal Matovič s Marianom Kočnerom rozprávať šesť hodín. Tvrdí, že OĽaNO takúto nahrávku nemá a ak ju má Smer-SD, tak nech ju zverejní.

„My sa nemáme čoho báť,“ povedal Heger. Glváč bol podľa jeho slov politická spojka pre Mariana Kočnera, na rozdiel od Matoviča, ktorý sa s Marianom Kočnerom stretol, lebo mal mať informáciu o trestnom čine.

„Glváč mal s Marianom Kočnerom 20-ročný vzťah, Matovič s ním mal len hodinové stretnutie,“ deklaroval Heger. Ako tvrdí, Glváč sa nikdy nemal stať podpredsedom parlamentu, pretože podľa zverejnenej komunikácie mal pre Mariana Kočnera vybavovať stretnutia na Finančnej správe SR či dohadovať človeka v Slovenskej informačnej službe.

Blanár podotkol, že je potrebné, aby všetky veci zo zverejnenej a neoverenej komunikácie boli aj potvrdené, pretože nie všetko sedí. O tom, či bude Glváč na kandidátke Smeru-SD do budúcoročných parlamentných volieb, podľa jeho slov rozhoduje predsedníctvo strany.

Poslanci rozoberali v relácii aj to, že prezidentka Zuzana Čaputová nepodpísala návrh na predĺženie moratória na predvolebné prieskumy z aktuálnych 14 na 50 dní pred voľbami.

Blanár tvrdí, že hlasovanie o vrátenom zákone bude mať teraz inú podobu, keďže Smer-SD už vie, že prvýkrát zaň hlasovala aj ĽSNS. „Nikdy sme nespolupracovali s ĽSNS,“ tvrdí Blanár s tým, že budú musieť rokovať aj s Mostom-Híd, keďže už poznajú jeho stanovisko. Týmto zákonom podľa jeho slov chcú chrániť voličov pred manipuláciou a dezinterpretáciou.

Heger upozornil na to, že sa týmto zákonom siahlo ľuďom na základné právo na informácie. „Poďme sa rozprávať, či sú tu dobré či zlé prieskumné agentúry, zákaz však nie je cesta,“ povedal.

Odporúčame