Kiska aj Harabin rastú, SaS je na hranici zvoliteľnosti

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kiska aj Harabin rastú, SaS je na hranici zvoliteľnosti

Prieskum agentúry Focus na vzorke 1020 respondentov uskutočnený v dňoch od 30. októbra až do 6. novembra.

Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome októbra a novembra, zvíťazila by v nich opäť strana Smer-SD s 20 percentami hlasov.

Na druhom mieste by bola koalícia strán Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia s 11,7 percenta a tretia by skončila strana Za ľudí s 10,6 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre koalíciu PS/Spolu na vzorke 1020 respondentov, ktorý sa uskutočnil od 30. októbra do 6. novembra.

Preferencie koalície Progresívneho Slovenska a Spolu tak začali opäť mierne rásť a zastavili niekoľkomesačný trend poklesu. Nad desať percent sa po prvýkrát dostali aj preferencie strany Andreja Kisku Za ľudí a posunuli tak na štvrtú priečku Ľudovú stranu Naše Slovensko. 

Tej v prieskume patrí štvrté miesto s 10,3 percenta hlasov. Nasleduje hnutie Sme rodina so siedmimi percentami a SNS so 6,8 percenta hlasov. KDH a OĽaNO by získali zhodne po 5,7 percenta hlasov. Na hranici zvoliteľnosti s piatimi percentami hlasov skončila v prieskume strana SaS. Všetkým trom opozičným stranám tak po poslednom prieskume klesli preferencie

Do parlamentu by sa podľa prieskumu nedostali ani maďarské strany Most-Híd so 4,1 percenta ani SMK-MKP s 3,5 percenta hlasov. Harabinova strana Vlasť narástla na tri percentá, Druckerova Dobrá voľba by získala 2,9 percenta hlasov a strana farmárov Máme toho dosť! jedno percento.

V parlamente by Smer-SD obsadil 36 kresiel, koalícia PS a Spolu by získala 21, Za ľudí 19, ĽSNS 19, Sme rodina 13, SNS 13, KDH desať, OĽaNO desať a SaS deväť mandátov. Vláda demokratickej opozície by tak bez strany Borisa Kollára nevznikla.

Na prelome októbra a novembra by sa na voľbách zúčastnilo 75,1 percenta oslovených respondentov, 14,4 percenta ľudí by voliť neprišlo a 10,5 percenta oslovených odpovedalo „neviem“.

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo