Kauza pouličnej bitky bratov Paškovcov sa vracia na košický okresný súd

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kauza pouličnej bitky bratov Paškovcov sa vracia na košický okresný súd

Súdne pojednávanie na Okresnom súde Košice I s obvinenými bratmi zľava Marošom, Martinom a Branislavom Paškom. FOTO TASR – František Iván

Košický krajský súd zrušil februárové rozhodnutie okresného súdu o podmienečnom a peňažnom treste pre troch bratov Branislava, Maroša a Martina Pašku.

Obžalovaní sú v kauze pouličnej bitky v centre Košíc z novembra 2015. Odvolací súd zohľadnil námietky krajského prokurátora v súvislosti so spôsobením ťažkej ujmy na zdraví poškodenej. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Anna Pančurová.

Krajský súd v Košiciach o tom rozhodol na neverejnom zasadnutí 6. novembra a celý napadnutý rozsudok Okresného súdu Košice I v celom rozsahu zrušil. Hovorkyňa súdu uviedla, že vec sa tak vracia okresnému súdu, aby ju v potrebnom rozsahu znova prejednal a rozhodol o nej.

Okresný súd uznal vo februári troch bratov Branislava, Maroša a Martina Pašku za vinných z trestného činu výtržníctva a prvých dvoch aj z ublíženia na zdraví.

Pri ich fyzickom útoku utrpela zranenie mladá žena a jej priateľ. Branislavovi a Marošovi Paškovi uložil súd podmienečné šesťmesačné tresty a Martinovi Paškovi peňažný trest vo výške 500 eur. Zároveň im určil povinnosť uhradiť škodu štyrom poškodeným. Obžalovaní aj prokurátor sa vtedy znovu odvolali na krajský súd.

K násilnej potýčke medzi bratmi po oslave narodenín a štvoricou Košičanov vrátane dvoch žien došlo 22. novembra 2015 okolo 3.30 h pred pizzeriou na Hlavnej ulici.

Po medializácii incidentu musel Martin Paška odísť z funkcie technického riaditeľa Bytového podniku mesta Košice. Branislav Paška prišiel o post vedúceho oddelenia verejného obstarávania a zdravotníckej techniky v košickej univerzitnej nemocnici. Tretieho z bratov Maroša Pašku prepustili z radov polície pre porušenie služobnej prísahy.
 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo