Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. novembec 2019, 09:00

Kauza pouličnej bitky bratov Paškovcov sa vracia na košický okresný súd

Kauza pouličnej bitky bratov Paškovcov sa vracia na košický okresný súd

Súdne pojednávanie na Okresnom súde Košice I s obvinenými bratmi zľava Marošom, Martinom a Branislavom Paškom. FOTO TASR – František Iván

Košický krajský súd zrušil februárové rozhodnutie okresného súdu o podmienečnom a peňažnom treste pre troch bratov Branislava, Maroša a Martina Pašku.

Obžalovaní sú v kauze pouličnej bitky v centre Košíc z novembra 2015. Odvolací súd zohľadnil námietky krajského prokurátora v súvislosti so spôsobením ťažkej ujmy na zdraví poškodenej. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Anna Pančurová.

Krajský súd v Košiciach o tom rozhodol na neverejnom zasadnutí 6. novembra a celý napadnutý rozsudok Okresného súdu Košice I v celom rozsahu zrušil. Hovorkyňa súdu uviedla, že vec sa tak vracia okresnému súdu, aby ju v potrebnom rozsahu znova prejednal a rozhodol o nej.

Okresný súd uznal vo februári troch bratov Branislava, Maroša a Martina Pašku za vinných z trestného činu výtržníctva a prvých dvoch aj z ublíženia na zdraví.

Pri ich fyzickom útoku utrpela zranenie mladá žena a jej priateľ. Branislavovi a Marošovi Paškovi uložil súd podmienečné šesťmesačné tresty a Martinovi Paškovi peňažný trest vo výške 500 eur. Zároveň im určil povinnosť uhradiť škodu štyrom poškodeným. Obžalovaní aj prokurátor sa vtedy znovu odvolali na krajský súd.

K násilnej potýčke medzi bratmi po oslave narodenín a štvoricou Košičanov vrátane dvoch žien došlo 22. novembra 2015 okolo 3.30 h pred pizzeriou na Hlavnej ulici.

Po medializácii incidentu musel Martin Paška odísť z funkcie technického riaditeľa Bytového podniku mesta Košice. Branislav Paška prišiel o post vedúceho oddelenia verejného obstarávania a zdravotníckej techniky v košickej univerzitnej nemocnici. Tretieho z bratov Maroša Pašku prepustili z radov polície pre porušenie služobnej prísahy.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami
pred 6 hodinami

Minister obrany Jaroslav Naď potvrdil zámer zachovať civilné lety na letisku Sliač aj po plánovanej rekonštrukcii. Modernizácia leteckej základne sa má uskutočniť v rokoch 2021 až 2023, s cieľom prispôsobiť letisko príchodu stíhačiek F-16. (TASR)