Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. 11. 2019, 16:04

Sulík predstavil tím kandidátov z východného Slovenska

Sulík predstavil tím kandidátov z východného Slovenska

Predseda SaS Richard Sulík. FOTO TASR - Oliver Ondráš

Strana Sloboda a Solidarita s cieľom znižovať regionálne rozdiely predstavila tím ľudí z východného Slovenska, ktorí budú na jej kandidátke do parlamentných volieb.

Okrem podpredsedov SaS Branislava Gröhlinga a Karola Galeka predstavil ďalších osem kandidátov. Sú nimi Sylvia Jánosdeák, Ján Luterán, Pavol Milan, Peter Čech, Ľuboš Sopoliga, Juraj Jevin, Radovan Géci a Jozef Kanuščák.

„Máme spoločný cieľ. Ide nám o to, aby Slovensko bolo krajinou, kde sa oplatí pracovať, žiť a podnikať,“ povedal predseda strany Richard Sulík s tým, že východ Slovenska je pre SaS dôležitou témou.

„To, čo východ veľmi prioritne a nevyhnutne potrebuje, je dostavať diaľnicu D1. Ďalej sú to investori. Východu by veľmi pomohol nejaký veľký mega investor, je jedno v akej oblasti - tak, aby tu naozaj vzniklo veľké množstvo pracovných miest. Momentálne sa deje opak,“ dodal.

Medzi prioritné oblasti, s ktorými počíta volebný program politickej strany Sloboda a Solidarita sú podľa Sulíka súdnictvo, korupcia a byrokracia.

Podľa jeho slov súčasný stav súdnictva traumatizuje spoločnosť. V súvislosti so znižovaním byrokracie táto oblasť podľa neho zahŕňa aj „množstvo regulácií, predpisov a zbytočných pravidiel, ktoré komplikujú život či už zamestnávateľom v ich podnikaní a zamestnávaní ľudí, ale aj bežným občanom - množstvo papierovačiek na úradoch“.

Odporúčame