Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
29. jún 2015

Americkí biskupi: Podstata manželstva sa po piatku nezmenila

Podstata manželstva sa piatkovým verdiktom Najvyššieho súdu USA nezmenila, upozornil predseda americkej biskupskej konferencie Joseph Kurtz. Podľa neho by mali katolíci napriek rozhodnutiu súdu vydávať svedectvo o pravom manželstve. wedding.jpg „Bez ohľadu na to, čo ...

Americkí biskupi: Podstata manželstva sa po piatku nezmenila

Podstata manželstva sa piatkovým verdiktom Najvyššieho súdu USA nezmenila, upozornil predseda americkej biskupskej konferencie Joseph Kurtz. Podľa neho by mali katolíci napriek rozhodnutiu súdu vydávať svedectvo o pravom manželstve.

„Bez ohľadu na to, čo schválila v tomto historickom okamihu tesná väčšina na Najvyššom súde, prirodzenosť ľudskej osoby a manželstva zostáva nezmenená a nezmeniteľná,“ vyhlásil arcibiskup Joseph Kurtz v spoločnom stanovisku.

Americký Najvyšší súd v piatok rozhodol, že homosexuálne páry majú ústavou zaručené právo uzavrieť manželstvo vo všetkých 50 štátoch USA. Sudcovia o tom rozhodli v tesnom pomere hlasov 5:4.

Američania v referendách vo viac ako 30 štátoch USA v rokoch 1998 až 2012 schválili zákony definujúce manželstvo ako zväzok muža a ženy. Za posledné dva roky však tieto ustanovenia miestne súdy vyhlásili za porušenie práv homosexuálov a vo väčšine štátov ich zrušili. Rozhodnutím Najvyššieho súdu sa tak bude musieť urobiť aj v tých zostávajúcich.

Inzercia

Prečítajte si: 
Americký Najvyšší súd útočí aj na náboženskú slobodu

Zdieľať

„Predefinovanie manželstva naprieč krajinou je tragickou chybou, ktorá poškodí spoločné dobro a najzraniteľnejších spomedzi nás, zvlášť deti. Zákony by mali podporovať - vždy, keď je to možné - právo detí vyrastať v manželstve otca a mamy v stabilnej domácnosti,“ dodal arcibiskup.

Piatkový verdikt súdu neukončil diskusiu o tom, čo je manželstvo a prečo je dôležité pre verejnú politiku, myslí si Jennifer Marshall, viceprezidentka prorodinného inštitútu pri Heritage Foundation.

-rp-
Foto: Flickr.com

Odporúčame

Čo robiť, keď vám cestovná kancelária pokazí dovolenku

Čo robiť, keď vám cestovná kancelária pokazí dovolenku

Po tom, čo zažil kvôli zlej cestovnej kancelárii zlú dovolenku, rozhodol sa konať. Bohuslav Bereznanin od roku 2006 prevádzkuje web zlacestovka.sk. Aj vďaka nemu môžete zistiť, na ktoré cestovky sa nespokojní dovolenkári sťažujú najviac. bereznanin.jpg Web zlacestov...

Rakúšania odmietli zaviesť manželstvá homosexuálov

Rakúšania odmietli zaviesť manželstvá homosexuálov

Viedeň odmietla nasledovať Írsko, Francúzsko alebo Veľkú Britániu. V Rakúsku sa nepresadili manželstvá pre osoby rovnakého pohlavia. Krajina tak urobila významný krok proti smeru, ktorým sa uberajú mnohé štáty západnej Európy, napríklad Írsko. Parlament vo Viedni minulý týždeň odmietol iniciatívu s...