Americkí biskupi: Podstata manželstva sa po piatku nezmenila

Podstata manželstva sa piatkovým verdiktom Najvyššieho súdu USA nezmenila, upozornil predseda americkej biskupskej konferencie Joseph Kurtz. Podľa neho by mali katolíci napriek rozhodnutiu súdu vydávať svedectvo o pravom manželstve.

„Bez ohľadu na to, čo schválila v tomto historickom okamihu tesná väčšina na Najvyššom súde, prirodzenosť ľudskej osoby a manželstva zostáva nezmenená a nezmeniteľná,“ vyhlásil arcibiskup Joseph Kurtz v spoločnom stanovisku.

Americký Najvyšší súd v piatok rozhodol, že homosexuálne páry majú ústavou zaručené právo uzavrieť manželstvo vo všetkých 50 štátoch USA. Sudcovia o tom rozhodli v tesnom pomere hlasov 5:4.

Američania v referendách vo viac ako 30 štátoch USA v rokoch 1998 až 2012 schválili zákony definujúce manželstvo ako zväzok muža a ženy. Za posledné dva roky však tieto ustanovenia miestne súdy vyhlásili za porušenie práv homosexuálov a vo väčšine štátov ich zrušili. Rozhodnutím Najvyššieho súdu sa tak bude musieť urobiť aj v tých zostávajúcich.

Prečítajte si: 
Americký Najvyšší súd útočí aj na náboženskú slobodu

Zdieľať

„Predefinovanie manželstva naprieč krajinou je tragickou chybou, ktorá poškodí spoločné dobro a najzraniteľnejších spomedzi nás, zvlášť deti. Zákony by mali podporovať - vždy, keď je to možné - právo detí vyrastať v manželstve otca a mamy v stabilnej domácnosti,“ dodal arcibiskup.

Piatkový verdikt súdu neukončil diskusiu o tom, čo je manželstvo a prečo je dôležité pre verejnú politiku, myslí si Jennifer Marshall, viceprezidentka prorodinného inštitútu pri Heritage Foundation.

-rp-
Foto: Flickr.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo