Zdieľať
01. 11. 2019, 08:50

Tatar si pripísal gól a asistenciu pri víťazstve Montrealu

Slovenský útočník Canadiens Tomáš Tatar (vpravo) oslavuje gól spoluhráča Brendana Gallaghera. FOTO TASR/AP

Tatar dvoma bodmi pomohol Montrealu k víťazstvu na ľade Vegas 5:4 po predĺžení. V druhom nočnom zápase uspelo Calgary v Nashville 6:5 takisto po predĺžení.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prihral už v 3. minúte na otvárací zásah Phillipa Danaulta. Sám skóroval v 54. minúte, keď znížil na 3:4 z pohľadu hostí.

V závere riadneho hracieho času vyrovnal Brendan Gallagher a obrat dokonal rozhodujúcim gólom po 26 sekundách predĺženia Max Domi.

Dvadsaťosemročný slovenský krídelník pôsobil vo Vegas v sezóne 2017/2018. Zamieril odtiaľ práve do Montrealu a proti bývalému klubu dosiahol štvrtý gól a siedmu asistenciu v tomto ročníku.

Canadiens si pripísali tretie víťazstvo za sebou a zároveň tretiu výhru za sebou vo vzájomných súbojoch s Golden Knights. Bývalý hráč Montrealu Max Pacioretty mal v drese domácich jednu asistenciu, ktorá bola jeho jubilejným 500. bodom v kariére.

Hrdinom Calgary sa stal trojbodový Matthew Tkachuk. V prvej tretine prihral na úvodný zásah Flames, v poslednej minúte riadneho hracieho času vyrovnal a 1,6 sekundy pred koncom predĺženia dal strelou pomedzi nohy aj víťazný gól na ľade Predators.

"Vedel som, že zostáva veľmi málo času, našťastie to prešlo do siete. Bola to jediná možnosť a teší ma, že mi vyšla," povedal Tkachuk.