Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
30. 10. 2019, 07:49

Omšový milodar – vzácny dar pre misie

Ak chcete zmysluplne pomôcť kňazom v misiách, môžete nechať odslúžiť svätú omšu na svoj úmysel v misijných krajinách. Intencia je milodar pre kňaza, ktorý slávi svätú omšu na úmysel darcu.
Omšový milodar – vzácny dar pre misie

Väčšina kňazov v misijných krajinách nemá plat, žije z príspevkov veriacich, ktorí sú sami chudobní. Kňazi nie sú len duchovnými pastiermi, často pomáhajú v sociálnej oblasti ako zdravotníci či pri bežných problémoch ľudí. Aj preto im môžeme veľmi pomôcť milodarom na odslúženie svätej omše. Je to požehnanie pre mnohých kňazov v Afrike a my si zároveň môžeme uvedomiť univerzálnosť Cirkvi, keď títo kňazi predkladajú na oltár vaše úmysly. Úmysel svätej omše môže byť: za zosnulých, za zdravie a Božiu pomoc, poďakovanie za manželstvo, za deti a vnúčatá, pri životnom jubileu, pri skúške.

Pápežské misijné diela na Slovensku prijímajú milodary na odslúženie svätých omší. Sväté omše sa slávia v týchto krajinách: Rwanda, Benin, Pobrežie Slonoviny, Kamerun, Burkina Faso a Bolívia. Peniaze a úmysly posielame priamo do týchto krajín alebo do Ríma, kde ich jednotlivé sekretariáty Pápežských misijných diel prerozdeľujú. Vaše milodary na sväté omše pomôžu v šírení radostnej zvesti aj v tých najvzdialenejších kútoch sveta.

Milodar na jednu svätú omšu je 5 eur; milodar na novénu, teda 9 svätých omší, 45 eur; milodar na gregoriánske omše, teda 30 svätých omší, 150 eur. Prostredníctvom úmyslov na slávenie svätých omší spojíte pomoc, ktorú osobne potrebujete, s pomocou, ktorú poskytnete kňazom v misiách. „Chcem sa poďakovať všetkým  dobrodincom na Slovensku, ktorí na Pápežské misijné diela posielajú omšové milodary spolu s ich intenciami na odslúženie svätých omší. Tieto milodary prichádzajú k nám do misií – je to spôsob, ako my misionári môžeme byť a sme v kontakte s vami a modlíme sa za Slovensko, za ľudí a za ich konkrétne úmysly, čo je pre nás veľmi vzácne a veľmi dôležité. Prosíme vás, aby ste aj vy mysleli na nás vo vašich modlitbách a vo vašich osobných a spoločných krížoch a aby sme boli takto na diaľku spojení.“ slovenský misionár v Rwande Vlastimil Chovanec

Formulár na zapísanie úmyslov svätých omší: www.misijnediela.sk, môžete si vyžiadať aj šek telefonicky na čísle 02/529 64 916 alebo zaslať sumu na číslo účtu: SK88 0900 0000 0051 4976 4503 (SLSP).

Do poznámky napíšte svoju adresu alebo mail a počet intencií.

Adresa majiteľa účtu: Pápežské misijné diela, Lazaretská 32, 811 09 Bratislava

Odporúčame

Misijná nedeľa je výmena darov

Misijná nedeľa je výmena darov

V každej farnosti sa slávi Misijná nedeľa ako oslava jednoty a solidarity. Pripomíname si, že Cirkev je celosvetové spoločenstvo a že je poslaná byť znamením lásky pre všetkých ľudí na celom svete. Zároveň sme v tento deň všetci pozvaní zdieľať sa s chudobnými bratmi a sestrami a spoločne sa za seba navzájom modliť.