Omšový milodar – vzácny dar pre misie

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Omšový milodar – vzácny dar pre misie

Ak chcete zmysluplne pomôcť kňazom v misiách, môžete nechať odslúžiť svätú omšu na svoj úmysel v misijných krajinách. Intencia je milodar pre kňaza, ktorý slávi svätú omšu na úmysel darcu.

Väčšina kňazov v misijných krajinách nemá plat, žije z príspevkov veriacich, ktorí sú sami chudobní. Kňazi nie sú len duchovnými pastiermi, často pomáhajú v sociálnej oblasti ako zdravotníci či pri bežných problémoch ľudí. Aj preto im môžeme veľmi pomôcť milodarom na odslúženie svätej omše. Je to požehnanie pre mnohých kňazov v Afrike a my si zároveň môžeme uvedomiť univerzálnosť Cirkvi, keď títo kňazi predkladajú na oltár vaše úmysly. Úmysel svätej omše môže byť: za zosnulých, za zdravie a Božiu pomoc, poďakovanie za manželstvo, za deti a vnúčatá, pri životnom jubileu, pri skúške.

Pápežské misijné diela na Slovensku prijímajú milodary na odslúženie svätých omší. Sväté omše sa slávia v týchto krajinách: Rwanda, Benin, Pobrežie Slonoviny, Kamerun, Burkina Faso a Bolívia. Peniaze a úmysly posielame priamo do týchto krajín alebo do Ríma, kde ich jednotlivé sekretariáty Pápežských misijných diel prerozdeľujú. Vaše milodary na sväté omše pomôžu v šírení radostnej zvesti aj v tých najvzdialenejších kútoch sveta.

Milodar na jednu svätú omšu je 5 eur; milodar na novénu, teda 9 svätých omší, 45 eur; milodar na gregoriánske omše, teda 30 svätých omší, 150 eur. Prostredníctvom úmyslov na slávenie svätých omší spojíte pomoc, ktorú osobne potrebujete, s pomocou, ktorú poskytnete kňazom v misiách. „Chcem sa poďakovať všetkým  dobrodincom na Slovensku, ktorí na Pápežské misijné diela posielajú omšové milodary spolu s ich intenciami na odslúženie svätých omší. Tieto milodary prichádzajú k nám do misií – je to spôsob, ako my misionári môžeme byť a sme v kontakte s vami a modlíme sa za Slovensko, za ľudí a za ich konkrétne úmysly, čo je pre nás veľmi vzácne a veľmi dôležité. Prosíme vás, aby ste aj vy mysleli na nás vo vašich modlitbách a vo vašich osobných a spoločných krížoch a aby sme boli takto na diaľku spojení.“ slovenský misionár v Rwande Vlastimil Chovanec

Formulár na zapísanie úmyslov svätých omší: www.misijnediela.sk, môžete si vyžiadať aj šek telefonicky na čísle 02/529 64 916 alebo zaslať sumu na číslo účtu: SK88 0900 0000 0051 4976 4503 (SLSP).

Do poznámky napíšte svoju adresu alebo mail a počet intencií.

Adresa majiteľa účtu: Pápežské misijné diela, Lazaretská 32, 811 09 Bratislava

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo