Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
29. 10. 2019, 17:22

Reklamy už strašia vianočnými nákupmi. Vieme, čo vám vleje pokoj do duše

Máme recept, ako nepodľahnúť predvianočnému stresu.
Reklamy už strašia vianočnými nákupmi. Vieme, čo vám vleje pokoj do duše

Vianoce sa blížia, hlási „kapria“ reklama v televíziách. Plavky ešte nestihli vyschnúť, začína sa čas dušičkových kahancov, ale internetový obchod nás vyzýva, že ak chceme prežiť Vianoce v pokoji, treba nakupovať už teraz. A vyhnúť sa tak predvianočnému stresu.

Nesúhlas? Súhlas? Áno, Vianoce treba prežiť v pokoji. A áno, treba sa na ne poriadne pripraviť. O tom, či tým správnym spôsobom je nakupovanie, sa ale dá polemizovať.

Čo tak ísť na predvianočnú prípravu ináč? Napríklad zmysluplným čítaním? Alebo spoločnou rodinnou aktivitou? A čo tak to spojiť dokopy?

Autorka New York Times bestsellerov a matka siedmich detí Ann Voskampová ponúka recept, ako sa na Vianoce pripraviť nielen navonok, ale hlavne vnútorne. Po obrovskom úspechu svojho „adventného denníka“ Najväčší dar pripravila pre čitateľov rozšírenú verziu starobylej adventnej tradície Jesseho stromu.

V knihe Odkrývanie najväčšieho Daru ponúka na každý deň adventu krátky úryvok zo Svätého písma, na ktorý nadväzuje zamyslenie pochopiteľné pre deti každej vekovej kategórie, teda pre celú rodinu. Ak si rodina – napríklad počas víkendov – nájde na polievanie Jesseho stromu viac času, nájde v knihe aj podnety na spoločný rozhovor a praktické aktivity doplnené nádhernými ilustráciami.

Ako si adventný Jesseho strom zasadiť a čím ho vyzdobiť, to sa už dozviete v knižnej novinke, ktorú vám prináša vydavateľstvo Kumran.sk. Kúpiť si ju môžete na tomto mieste. Požehnanú adventnú prípravu!

Titulné foto: Depositphotos.com/FamVeldman

Odporúčame

Misijná nedeľa je výmena darov

Misijná nedeľa je výmena darov

V každej farnosti sa slávi Misijná nedeľa ako oslava jednoty a solidarity. Pripomíname si, že Cirkev je celosvetové spoločenstvo a že je poslaná byť znamením lásky pre všetkých ľudí na celom svete. Zároveň sme v tento deň všetci pozvaní zdieľať sa s chudobnými bratmi a sestrami a spoločne sa za seba navzájom modliť.

Nedus našu budúcnosť!

Nedus našu budúcnosť!

Už od roku 1974 je 5. jún dňom, kedy celý svet venuje špeciálnu pozornosť problematike znečisťovania a ochrany životného prostredia. Hlavnou témou Svetového dňa životného prostredia 2019 je znečisťovanie ovzdušia.