Kniha Levy prichádzajú ocenená Benediktom XVI. vychádza v doplnenom vydaní

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kniha Levy prichádzajú ocenená Benediktom XVI. vychádza v doplnenom vydaní

Hĺbková sonda do kultúrnych zmien nášho sveta od Vladimíra Palka bude pre vás obohatením. Využite zľavu v predpredaji.

Keď Vladimír Palko v roku 2012 vydal knihu Levy prichádzajú, narušila zaužívaný kolorit nášho politického prostredia. Slovenskí politici totiž nezvyknú písať knihy a keď ich už napíšu, väčšinou ide iba o pamäti. Jeho kniha sa však svojím charakterom vymykala aj zahraničným tradíciám.

Levy prichádzajú sú prenikavou analýzou protikresťanských trendov naprieč Európou a Amerikou, ktoré sa dajú veľmi plasticky vypozorovať v posledných desaťročiach. Od svojho vydania si dielo vyslúžilo už štyri zahraničné preklady.

Sme radi, že po siedmich rokoch vám môžeme knihu ponúknuť v jej druhom doplnenom slovenskom vydaní.

Autor do každej kapitoly doplnil informácie o ďalšom vývoji doma aj vo svete. Dozviete sa, ako pokračuje radikálna kultúrna premena v národných legislatívach od Kanady cez USA po štáty v Európe a aký to má priamy dosah na rôzne združenia či jednotlivcov usilujúcich sa zachovať pôvodný – kresťanský – zmysel rodiny a chápania človeka.

Knihu si so zľavou 15 percent môžete v predpredaji do 11. novembra kúpiť v našom eshope.

Vladimír Palko tiež prenikavo analyzuje, prečo k tomuto stavu dochádza. Zistíte, že sa potvrdzuje, čo napísal už v prvom vydaní – ako často sa politici kresťanských strán dobrovoľne podriaďujú svojim oponentom, len aby nečelili strate moci či verejnému tlaku ľavicových aktivistov, prípadne sa v pretvárke modernity často sami postavia na čelo takýchto aktivít.

Pri čítaní si tiež uvedomíte, ako rýchlo sa táto kultúrna revolúcia presadzuje. Kým pred desiatimi rokmi boli napríklad adopcie detí homosexuálnymi pármi aj pre tých najliberálnejších slovenských politikov nepredstaviteľné, dnes už pomaly niet krajiny, kde by sa po prijatí registrovaných partnerstiev postupne nezaviedli. A keď dnes kresťanská organizácia na Západe odmietne zveriť dieťa do výchovy homosexuálnemu páru, stratí licenciu na svoju činnosť.

Autor pridal tiež časti o rodovej ideológii, ktorá pred siedmimi rokmi u nás ani vo svete zďaleka nebola taká horúca alebo, lepšie povedané, bola takmer neznáma.

Prví záujemcovia dostanú knihu s vlastnoručným podpisom autora.

Pri 30. výročí Novembra '89 sa táto kniha hodí obzvlášť. Keď sa Slovensko v roku 1989 zbavovalo okov komunizmu, malo pomerne idealistické predstavy o vyspelosti Západu a jeho štandardoch slobody. Dnes už aj z pozorovania kultúrnych trendov sami vieme, že skutočnosť je odlišná.

Vladimír Palko zaujímavo dokumentuje, že sekulárne prúdy na Západe boli počas komunizmu s kresťanstvom v mieri, pretože spoločne s ním potrebovali čeliť sovietskemu režimu. No keď komunizmus padol, zábrany stratili.

Je príznačné, že takúto analýzu napísal človek so zmyslami vytrénovanými v neslobode bývalého východného bloku.

V roku 2015 sa kniha dostala do rúk emeritného pápeža Benedikta XVI. Ten Vladimírovi Palkovi zaslal list, v ktorom napísal: „Vďačne vidím, s akou jasnosťou ste opísali a posúdili súčasnú situáciu v Európe a Amerike.“

Veríme, že druhé doplnené vydanie tohto výnimočného diela bude pre vás obohatením.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo