5 dobrých správ zo Slovenskej katolíckej charity

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
5 dobrých správ zo Slovenskej katolíckej charity

Zbierka školských pomôcok, 12. ročník púte charít a vzdelávacie kurzy pre mladých z Ugandy. Päť dobrých správ zo Slovenskej katolíckej charity.

Zbierka školských pomôcok

Posledné tri mesiace sme žili predovšetkým zbierkou školských pomôcok a teraz môžeme s radosťou v hlase oznámiť, že sa nám podarilo vyzbierať ceruzky, zošity a farbičky, ktoré pomáhajú deťom po celom Slovensku získať vzdelanie, ktoré je tak dôležité pre ich budúcnosť.

Tohtoročná zbierka zaznamenala obrovský úspech a padol dokonca rekord v počte kusov školských pomôcok - 40 000  a 10 000 eur, ktoré sme vyzbierali vďaka vašej štedrosti. Ďakujeme aj partnerom - Slovenskej sporiteľni a Magistrátu hlavného mesta SR Bratislave (viac vo videu tu.).

Ideme do farností

Farské charity nie sú v Slovenskej katolíckej charite žiadnou novinkou. Charita na Slovensku, od svojho založenia v roku 1927, budovala svoju činnosť práve na úrovni farností a farskej komunity. SKCH nedávno spustila nový projekt na väčšiu podporu budovania farských charít. V pondelok, 23. septembra v Žiline sa uskutočnila slávnostná svätá omša, ktorou sme zasvätili projekt budovania farských charít svätému pátrovi Piovi - patrónovi projektu. Dobrovoľníctvo tak ideme žiť do farností napríklad aj doučovaním.

Púť charít 2019 bola povzbudením práce v charite

12. ročník spoločnej púte charít, ktorú organizuje Slovenská katolícka charita hostila v piatok, 4. októbra, Trnavská arcidiecézna charita. Zamestnanci, dobrovoľníci a klienti z celého Slovenska sa stretli, aby spoločne poďakovali za uplynulý rok. Podujatie, ktorého sa každoročné zúčastní viac ako 500 ľudí vyvrcholilo v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave odovzdávaním ocenení najlepším zamestnancom charity. Bazilika sv. Mikuláša v Trnave bola svedkom mnohých dojemných príbehov, kedy sa všetkým účastníkom tlačili slzy do očí. Každoročné spoločné stretnutie určené zamestnancom, dobrovoľníkom SKCH, ich rodinným príslušníkom však nie je len o oceňovaní, ale aj o odovzdávaní skúsenosti a podpory jeden druhého. Je to čas na reflexiu, ako môžeme každý z nás prispieť svojim talentom k charitnému dielu.  Pozrite si úsmevy a radosť zo spoločnej služby.

Nový projekt v Ugande

Od Augusta 2019 pomáhame s výučbou mladých utečencov z Južného Sudánu z utečeneckého tábora Pagirinya v Ugande. Vďaka podpore od SlovakAid sme spolu s Caritas Gulu rozbehli vzdelávacie kurzy, postupne pre 120 mladých, ktorí predčasne ukončili školskú dochádzku, alebo z rôznych dôvodov nemôžu pokračovať v ďalšom vzdelávaní. Intenzívny kurz trvá 4 mesiace a mladí tak získajú výučný list v danom odbore. Úžasné je, že mladí dostanú aj prostriedky či náradie na rozbeh svojho podnikania a práce. Momentálne podporujeme 20 mladých chlapcov, ktorí sa vyučia za stolárov/tesárov a 20 mladých dievčat, ktoré sa vyučia za krajčírky. Postupne zapojíme ďalších mladých aj do všetkých dielní.

Hľadáme kolegu

Baví ťa tvoriť zaujímavý obsah, komunikovať s médiami a následne monitorovať výstupy tvojej práce?  Hľadáme koordinátora PR a marketingovej komunikácie k nám do Slovenskej katolíckej charity. Na oddelení PR sa nudiť určite nebudeš; tvoja práca bude nielen pri PC, ale aj v terénne, kde budeš získavať zaujímavý obsah. Podmienkou je chuť pomáhať nám posúvať našu organizáciu ďalej a zviditeľniť nás v očiach širokej verejnosti.  Čo bude náplňou tvojej práce? Zisti tu. Od teba očakávame, že…máš 100 % gramatiku slovenského jazyka a skvelé štylistické schopnosti, máš pozitívny prístup k práci, veselú povahu a chuť učiť sa nové veci. My ti na oplátku ponúkame možnosť pracovať v malom (ale šikovnom) tíme, kde rýchlo zapadneš a zaručene sa budeš cítiť komfortne. Naučíš sa množstvo praktických vecí o médiách, tvorbe kampaní, komunikácií, ale aj fundraisingu, ktoré ti (pokiaľ u nás nezostaneš na večnosť) pomôžu uplatniť sa v budúcnosti.  V prípade záujmu zistíš viac tu

PS: Okrem oddelenia PR hľadáme kolegov aj na tieto pozície:

•        Finančný manažér/manažérka
•        Koordinátor/koordinátorka advokačných aktivít projektu MIND (Migrácia, Prepojenie, Rozvoj)
•        Koordinátor/koordinátorka dobrovoľníctva
•        Asistentka generálneho sekretára/sekretárka.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo