Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. 10. 2019, 09:37

Sudca Lindtner odmieta vysvetliť pôvod svojho majetku

Sudca Lindtner odmieta vysvetliť pôvod svojho majetku

Sudca David Lindtner. Foto – TASR/Radovan Stoklasa

Súdna rada sa chce pozrieť na majetky sudcov z Kočnerovej Threemy.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Sudca David Lindtner, ktorý odstúpil z postu predsedu Okresného súdu Bratislava III pre komunikáciu s obžalovaným Marianom Kočnerom, na ktorú upozornil denník Postoj, a neskôr požiadal aj o pozastavenie výkonu funkcie sudcu, má rozsiahly majetok.

Za uplynulé roky dokázal ušetriť celú výplatu, na účte má vyše 100-tisíc eur, vlastní spolu s manželkou rozsiahly dom s pozemkom v Rakúsku či byt v bratislavskom Ružinove, ktorý nie je zaťažený hypotékou.

Informovali o tom Aktuality.sk, ktoré pred jeho domom nafotili aj niekoľko luxusných áut. Ani jedno z nich podľa Aktualít neuvádza vo svojom majetkovom priznaní.

K téme
Zabíjačka a Threema rozhádali Súdnu radu, komisia môže riešiť ďalších sudcov Zdieľať

„Všetok môj majetok je pravdivo evidovaný v majetkových priznaniach od nástupu do mojej funkcie. Tvrdenia, ktoré vy uvádzate, nie sú pravdivé a sú zavádzajúce,“ reagoval sudca Lindtner pre Aktuality. Na konkrétne otázky, ktoré mu redakcia zaslala, ale neodpovedal.

Majetkové priznania sudcov kontroluje Súdna rada, ktorá na svojom pondelkovom zasadnutí deklarovala, že preverí majetok sudcov z Kočnerovej Threemy.

Ide najmä o bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú, ktorá žije v byte v rezidencii pod Bratislavským hradom, pričom hodnota bytu je zhruba pol milióna eur, a jej sestru Andreu Haitovú, ktorá žije vo vile v bratislavskom Starom Meste, ktorej hodnota je zhruba 990-tisíc eur. Haitová reagovala, že býva u priateľa.

Odporúčame