OĽaNO a KÚ ponúkli KDH polovicu miest na kandidátke

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
OĽaNO a KÚ ponúkli KDH polovicu miest na kandidátke

Predseda KDH Alojz Hlina, predsedníčka Kresťanskej únie Anna Záborská a predseda OĽaNO Igor Matovič. FOTO TASR – Jaroslav Novák, Michal Svítok, Jaroslav Novák

Hlinovi tiež ponúkajú tretie miesto na spoločnej kandidátke, vlastný program pre KDH, ako aj možnosť vytvoriť si vlastný poslanecký klub.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Opozičné hnutie OĽaNO a mimoparlamentná strana Kresťanská únia (KÚ) ponúkli predsedovi mimoparlamentného KDH Alojzovi Hlinovi polovicu miest na spoločnej kandidátke. V piatok to povedal líder OĽaNO Igor Matovič a predsedníčka KÚ Anna Záborská.

„Ponúkame polovičku miest na kandidátke a zároveň ponúkame vlastný program pre KDH,“ vyhlásil Matovič. Okrem toho si podľa jeho slov môžu kresťanskí demokrati vytvoriť po voľbách aj vlastný poslanecký klub.

Zdôraznil, že Hlina môže kandidovať z tretieho miesta na kandidátke, pričom pred ním nebude žiadny iný aktívny politik.

„Musíme sa spojiť. Musíme vytvoriť formáciu, ktorá dokáže zásadne zmeniť výsledky volieb,“ povedala Záborská. Podľa svojich slov osobne pozvala Hlinu na stretnutie v súvislosti s ich ďalšou spoluprácou. Doteraz odpoveď nedostala, preto ho chceli opätovne vyzvať na spoluprácu ešte pred radou KDH, ktorá má byť v sobotu.

Matovič poukázal aj na výsledky prieskumov pred voľbami v roku 2016. KDH malo vtedy podľa jeho slov viac percent ako v súčasnosti, no ani to nestačilo, aby sa dostalo do parlamentu. Zdôraznil potrebu spájať sa v boji proti mafii.

„Nesmie zvíťaziť naše ego. Musíme uprednostniť verejný záujem celej demokratickej opozície,“ skonštatoval líder OĽaNO. Ponuka Igora Matoviča platí symbolicky do 17. novembra.

Alojz Hlina na ponuku Igora Matoviča a Anny Záborskej reagoval statusom na Facebooku, v ktorom odmieta spájanie sa s opozičným hnutím OĽaNO a mimoparlamentnou stranou KÚ.

Hlina pripomenul, že Igor Matovič zaútočil na kresťanských demokratov opäť tesne pred Radou KDH, ktorá má byť v sobotu (26. 10.) vo Zvolene. Na nej má KDH schváliť volebný program. 

OĽaNO a KÚ tento týždeň oznámili, že do volieb pôjdu na jednej kandidátke. Záborská by mala kandidovať zo štvrtého miesta. KÚ rokovala o spolupráci aj s inými stranami, medzi nimi aj s KDH.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo