Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. október 2019, 12:42

Podľa etickej komisie prokuratúry Trnkovo konanie znižuje dôveru k prokurátorom

Podľa etickej komisie prokuratúry Trnkovo konanie znižuje dôveru k prokurátorom

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka. FOTO TASR - Martin Baumann

Etická komisia prokuratúry kriticky a s poľutovaním vníma fakt, že prokurátor Dobroslav Trnka a ďalší prokurátori nereagovali na jej výzvu a generálneho prokurátora SR nepožiadali o prerušenie výkonu ich funkcie prokurátora.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme. 

Predseda komisie Jozef Sedlák hovorí v tejto súvislosti nielen o porušení interných pravidiel, ale negatívneho dosahu na celý prokurátorský stav.

Etická komisia prokuratúry konanie Dobroslava Trnku a ďalších prokurátorov považuje za porušenie článku č. 4 Etického kódexu prokurátora, upravujúceho dôveryhodnosť.

"Zároveň zastávame názor, že zotrvávanie Dobroslava Trnku a ďalších prokurátorov vo funkciách výrazne narúša dôveru verejnosti v prokurátorský stav," tlmočil Sedlák stanovisko komisie.

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka zatiaľ nepovedal, či si dočasne preruší funkciu prokurátora. Či tak urobí sa rozhodne až po skončení súčasnej práceneschopnosti.

Po zverejnení komunikácie s obvineným a obžalovaným podnikateľom Marianom Kočnerom ho k tomu, aby zvážil prerušenie funkcie prokurátora, vyzvala okrem Etickej komisie prokuratúry aj Rada prokurátorov a tiež ústavní činitelia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 23 minútami

Slovenská tenistka Rebecca Šramková sa prebojovala do finále kvalifikácie na turnaji WTA v Indian Wells. V noci zdolala šiestu nasadenú Yaninu Wickmayerovú z Belgicka hladko 6:0 a 6:1. V súboji o postup do hlavnej súťaže ju čaká Jessika Ponchetová z Francúzska. (tasr)

pred hodinou

Počasie: Malá, miestami zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky. Spočiatku lokálne zamračené nízkou oblačnosťou alebo hmla, najmä na východe. Denná teplota 11 až 18 stupňov. Prevažne južný vietor do 25 km/h. (shmu)

pred 11 hodinami

„V dnešnom svete učiť tradičným technológiám až do tejto miery je veľmi náročné,“ hovorí cukrár Rudolf Wagner. „Tak ako sme my mali tendenciu modernizovať otcove postupy, takisto aj moje deti majú tendenciu modernizovať naše, teda jeho postupy. Mal som ďaleko po štyridsiatke, keď som si uvedomil, že ak chcem robiť kvalitné veci, modernizácia nie je vždy dobré riešenie.“ Prečítajte si rozhovor o podnikaní v rodinnej firme.

pred 11 hodinami

V eurovoľbách bude za hnutie Republika kandidovať Lívia Pavlíková. Zviditeľnila sa na portáli Kulturblog, ktorý bol na viacerých platformách vypnutý. „Zastavme všetky tie nezmysly z Bruselu,“ vraví Pavlíková vo videu, na ktorom ju ako kandidátku predstavuje líder hnutia Milan Uhrík. Hnutie chce Úniu zreformovať, a ak sa to nepodarí, tak z nej chce vystúpiť.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.