Mladí objímači potešili na Spiši takmer 12-tisíc ľudí

Mnohí z občanov mesta sa zhodli, že sú radi, ak sa mladí ľudia angažujú v podobných dobrovoľníckych aktivitách.

Už štvrtý rok je 25. jún na Slovensku venovaný rozdávaniu objatí v rámci podujatia pod názvom Hug day. Dobrovoľníci zo Spišskej Novej Vsi sa do tohto dňa zapojili už druhýkrát, tentoraz však v ešte väčšom množstve ako vlani.

„Viac než 40 dobrovoľníkov rozdalo presne 11.723 objatí, čo znamená, že na jedného mladého človeka pripadá v priemere 293 objatí,“ informoval TASR koordinátor akcie v Spišskej Novej Vsi Matúš Sedlák.

Vek dobrovoľníkov sa pohyboval od 14 do 25 rokov a mnohí z občanov mesta sa zhodli, že sú radi, ak sa mladí ľudia angažujú v podobných dobrovoľníckych aktivitách. Prvé objatie sa uskutočnilo symbolicky na najvyššej kostolnej veži na Slovensku, kde sa objal Sedlák s primátorom mesta Jánom Volným.

Od 10. hodiny sa dobrovoľníci rozišli do ulíc mesta a na pravé poludnie spolu so študentmi „zamrzli“ na námestí, aby ľudí upozornili na to, že v živote sa netreba len ponáhľať. Neskôr popoludní sa skupinky dobrovoľníkov presunuli na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, na Mestský úrad, železničnú stanicu, ale aj do hasičskej zbrojnice a domova dôchodcov, kde vyčarili úsmev na tvárach stovkám ľudí.
 

„Akciu doplnili aj tanečníci z BDSk Crew, ktorí predviedli svoje umenie pred evanjelickým kostolom a zrakmi divákov z radov verejnosti,“ doplnil Sedlák. Počas dopoludnia dobrovoľníci zo Spišskej Novej Vsi navštívili aj niekoľko materských a základných škôl, kde urobili radosť aj tým najmenším. „Celú akciu sprevádzal záujem verejnosti a táto dobrovoľnícka aktivita sa stretla s veľmi pozitívnou odozvou u všetkých vekových kategórií,“ uzavrel Sedlák.

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo