Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. október 2019, 11:24

Vláda opäť vyrazila na východ: dnes zasadá v Sobranciach, zajtra v Kežmarku

Vláda opäť vyrazila na východ: dnes zasadá v Sobranciach, zajtra v Kežmarku

Premiér Peter Pellegrini prichádza na augustové výjazdové rokovanie vlády v obci Buzitka (okres Lučenec). Foto TASR - Dušan Hein

V Sobraneckom okrese vláda rozdelí obciam milión eur.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Aj v októbri sa vládny kabinet presunie počas výjazdového rokovania z Bratislavy na východ Slovenska. Vláda bude v utorok rokovať v Sobranciach. Venovať sa tam bude priebežnej informácii o realizácii akčného plánu rozvoja okresu Sobrance.

O deň neskôr, teda v stredu 23. októbra, sa ministri stretnú v podtatranskom meste Kežmarok.

Vláda bude v utorok rokovať aj o poskytnutí regionálneho príspevku vo výške jedného milióna eur do 30. novembra. Najviac financií, a to 150 000 eur, má smerovať do obce Porostov na prívodný vodovodný rad pre obce Porostov, Kristy, Svätuš, Blatná Polianka a Blatné Revištia.

Obec má získať aj finančnú sumu 7 000 eur na zariadenie a rekonštrukciu klubu dôchodcov a mladých.

Obec Blatné Remety by mala dostať 18 000 eur na rekonštrukciu a výmeny rozvodov a kúrenia v základnej škole, 40 000 eur by malo smerovať do obce Krčava na riešenie dofinancovania potrieb základnej a materskej školy Krčava.

Inzercia

Sumu 25 000 eur by mala dostať obec Porúbka na výmenu okien základnej školy, na obnovu vonkajšieho plášťa materskej školy v obci Remetské Hámre by malo smerovať 20 000 eur.

Sobrance by mali získať 40 000 eur na rekonštrukciu denného centra seniorov, rovnaká suma by mala ísť aj na obnovu zariadenia pre seniorov.  

Finančná suma 40 000 eur by mala smerovať aj na zabezpečenie obnovy poškodených pamätníkov padlých vojakov druhej svetovej vojny a SNP v regióne Dolného Zemplína. Ďalších 40 000 eur by malo byť v utorok schválených pre nemocnicu v Sobranciach na účel modernizácie jestvujúceho klasického skiagrafického röntgenového prístroja a jeho digitalizáciu.

Celkovo by malo byť podporených 89 projektov, medzi nimi sú napríklad financie vyčlenené aj pre viaceré cirkvi či športové kluby a zväzy.

S tohtoročnými výjazdovými rokovaniami začala vláda 16. januára, keď zasadala v Snine, o deň neskôr v Levoči. Vo februári vládny kabinet navštívil Revúcu (12. 2.) a obec Jesenské (13. 2.), v marci (19. 3.) Gelnicu a Lipany (20. 3). V apríli (9. 4.) vláda zasadala v Medzilaborciach a v Bardejove (10. 4.), v máji rokovala v Hanušovciach nad Topľou (14. 5.) a v Trebišove (15. 5.). Pred letnou prestávkou vláda rokovala v Stropkove (25. 6.) a Michalovciach (26. 6.). Koncom augusta (27. a 28. 8.) vláda zasadala v Kokave nad Rimavicou a v Buzitke. V septembri ministri navštívili Giraltovce (17. 9.) a Čaňu (18. 9.).

Dnes treba vedieť

pred 18 minútami

Cirkev Ježiša Krista Svätých posledných dní, známa pod označením mormóni, oznámila, ktoré výnimky sú prípustné v dress code mladých misionárov. Štandardným oblečením naďalej ostáva biela košeľa s kravatou. (cz.cirkevjezisekrista.org)

pred 55 minútami

Európska komisia vyjadrila poľutovanie nad tým, že jej predsedníčka Ursula von der Leyenová porušila kódex správania sa členov EK, keď v spote vysielanom pred parlamentnými voľbami v Chorvátsku podporila vládne konzervatívne Chorvátske demokratické spoločenstvo (HDZ), ktoré vo voľbách opätovne zvíťazilo. (TASR)

pred hodinou

Na Slovensku v pondelok pribudli dva nové prípady nákazy koronavírusom, otestovali 873 vzoriek. Vyliečilo sa sedem ľudí, deväť pacientov je hospitalizovaných s potvrdením ochorenia Covid-19, z toho traja sú na JIS a traja na pľúcnej ventilácii. (korona.gov.sk) 

pred hodinou

Podniky zasiahnuté krízou potrebujú od vlády výraznejšiu pomoc, než dostávali doteraz. Len tak totiž dokážu udržať zamestnanosť. Tvrdí to Klub 500, podľa ktorého pokrýva súčasná výška príspevkov len zlomok osobných nákladov zamestnanca. Zamestnávatelia preto oceňujú návrh rezortu práce na úpravu formy štátnej pomoci, ktorá by pomohla ochrániť pracovné miesta, a vyzývajú vládu, aby ho podporila. (TASR)

pred 3 hodinami

Vedenie NHL a hráčska asociácia NHLPA sa dohodli na predĺžení kolektívnej zmluvy o ďalšie štyri roky. Zároveň stanovili reštart súťaže na 1. augusta. Ročník bude pokračovať za účasti 24 tímov iba v dvoch mestách, ktorými by mali byť Edmonton a Toronto, čo však predstavitelia NHL zatiaľ oficiálne nepotvrdili. (TASR)

pred 5 hodinami

Prehľad udalostí v utorok 7. júla:

  • prezidentka prijme ministra životného prostredia J. Budaja (10.00 h.)
  • začne sa 9. schôdza parlamentu (13.00 h.)
  • zasadnutie etickej komisie prokuratúry v disciplinárnom konaní proti D. Trnkovi (13.00 h.)
  • Veľká Británia si pripomína 15. výročie teroristických útokov v Londýne