Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. október 2019, 11:52

Pellegrini v Bruseli prerokoval s českou komisárkou Jourovou otázky súdnictva

Pellegrini v Bruseli prerokoval s českou komisárkou Jourovou otázky súdnictva

Česká eurokomisárka pre spravodlivosť a rodovú rovnosť Věra Jourová. FOTO TASR/AP

Predseda slovenskej vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) sa v piatok predpoludním mimoriadne stretol s eurokomisárkou pre spravodlivosť a rodovú rovnosť Věrou Jourovou.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

K stretnutiu došlo pred začatím druhej časti summitu EÚ v Bruseli.

Pellegrini a Jourová počas pracovného stretnutia posúdili aktuálnu situáciu na Slovensku s dôrazom na stav súdnictva. Zhodli sa v názore, že právny štát a nezávislosť súdnictva sú základom fungovania každej demokratickej spoločnosti.

Slovenský premiér podľa informácií z Úradu vlády SR ubezpečil, že Slovensko bude aj naďalej pevnou súčasťou hodnotového demokratického priestoru v Európe.

Komisárka Jourová, ktorá bude mať v budúcej exekutíve EÚ pod vedením Ursuly von der Leyenovej na starosti otázky právneho štátu, prisľúbila Pellegrinimu odborné poradenstvo pri diskusiách o prípadných legislatívnych úpravách v súdnictve, prokuratúre a polícii v SR.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

Juraj Blanár na sociálnej sieti kritizoval ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka. Hovorí o absolútnom zlyhaní slovenskej diplomacie v tom, že Veľká Británia zaradila Slovensko na zoznam rizikových krajín.

ZLYHANIE SLOVENSKEJ DIPLOMACIE Kým minister zahraničných vecí nezmyselne riešil uznávanie venezuelského lídra, tak...

Uverejnil používateľ Juraj Blanár Piatok 10. júla 2020
pred 12 hodinami

Rozhodnutie Turecka o premene bývalého byzantského chrámu Hagia Sofia v Istanbule na mešitu je „otvorenou provokáciou pre celý civilizovaný svet“, vyhlásilo Grécko. Ako uviedla grécka ministerka kultúry Lina Mendoniová, „nacionalizmus, ktorý prejavil prezident Erdogan, vracia jeho krajinu späť o šesť storočí“. Podľa agentúry AFP Mendoniová vyhlásila, že rozsudok súdu „absolútne potvrdzuje, že v Turecku neexistuje nezávislá spravodlivosť“.