Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
24. jún 2015

ISIS: Ramadán bude mesiacom smrti

Islamský štát opäť púta pozornosť svojou krutosťou a barbarskými vraždami. Ramadán sa má stať mesiacom smrti. Abú Muhammad Adnání v zverejnenej zvukovej nahrávke vyzval, aby sa ramadán, ktorý sa začal pred pár dňami, stal „pohromou pre neveriacich, šítov a odpadlíckych moslimov“.  Moslimskí teroris...

ISIS: Ramadán bude mesiacom smrti

Islamský štát opäť púta pozornosť svojou krutosťou a barbarskými vraždami. Ramadán sa má stať mesiacom smrti.

Abú Muhammad Adnání v zverejnenej zvukovej nahrávke vyzval, aby sa ramadán, ktorý sa začal pred pár dňami, stal „pohromou pre neveriacich, šítov a odpadlíckych moslimov“. 

Moslimskí teroristi nečakali a v uplynulých dvoch dňoch ukrižovali dvoch chlapcov v Sýrii za to, že počas ramadánu nedodržali pôst. Islamisti deti obesili a zavesili na kríž. Nápis hovorí o tom, že sa previnili jedením pred západom slnka.

Ďalším prejavom krutosti bolo postupné topenie väzňov, ISIS zverejnil video, na ktorom je postupne utopených 15 väzňov. Ťažká klietka sa ponára do vody dovtedy, kým uväznené obete neprestanú dýchať.

Inzercia

Mesiac ramadán sa skončí tento rok 17. júla, moslimovia si podľa tradície v jeho priebehu pripomínajú zjavenie, počas ktorého boli prorokovi Mohamedovi zjavené prvé verše Koránu.

Jaroslav Daniška

Foto: twitter.com

Odporúčame

Mudžahedín: Chýba mi žena

Mudžahedín: Chýba mi žena

Volá sa DžunduLáh, má 19 a pochádza z Ruska. Na ruskej sociálnej sieti Vkontakte má vyše dvoch tisícok priateľov a sťažuje sa im: nám mudžahedínom, bojujúcim za Islamský štát, chýbajú ženy. Jeho príbeh opísala Joanna Paraszczuková, ktorá píše blog Pod čiernou zástavou, venovaný Islamskému štátu. Dž...