Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. október 2019, 08:54

Kočnerova Threema ukazuje aj na podozrenia okolo bytu Jankovskej

Kočnerova Threema ukazuje aj na podozrenia okolo bytu Jankovskej

Na snímke bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská (Smer-SD). FOTO TASR – Dano Veselský

Z komunikácie cez aplikáciu Threema medzi Marianom Kočnerom a Monikou Jankovskou vyplýva podozrenie, že peniaze na kúpu luxusného bytu mohla mať z úplatku, ktorý dostala od Kočnera za pomoc v kauze zmenky televízie Markíza.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

O prípade informoval portál Aktuality.sk 

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská sa cez aplikáciu Threema rozprávala s Marianom Kočnerom aj o svojom novom luxusnom byte v rezidencii Hradný vrch pod Bratislavským hradom.

Byt s veľkým balkónom a lodžiou s rozlohou 168 metrov štvorcových môže mať hodnotu okolo pol milióna eur. Hoci má v byte bývať Monika Jankovská, nehnuteľnosť je napísaná na jej dvoch synov.

O byte v rezidencii Hradný vrch sa Jankovská rozprávala s Kočnerom v období novembra a decembra 2017. Jankovská Kočnerovi píše, že si v danej rezidencii chce kúpiť byt, len naň nemá dostatok peňazí.

„Na pomstu sú potrebné peniaze. Ver mi. Ale tie dám ja. Ty si kúpiš byt a ja platím ostatné,“ odpísal jej Kočner.

Portál Aktuality.sk zistil, že sa na byt neviaže žiadna hypotéka. Jankovská však Aktualitám odmietla odpovedať na otázky, kde na byt zobrala peniaze.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Autori štúdie z roku 2019, podľa ktorej strety polície v USA s Afroameričanmi nekončia smrťou výrazne častejšie, než strety polície s príslušníkmi iných rás, sa rozhodli ju stiahnuť. Vydali už dve protirečivé odôvodnenia, prečo tak urobili, píše o nich české ECHO24.

pred 3 hodinami

Novou predsedníčkou Krajského súdu v Trenčíne sa stala Iveta Záleská. Menovací dekrét jej odovzdala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Okrem Záleskej mali záujem o predsednícke kreslo aj doterajší predseda súdu Miroslav Manďák a krajskí sudcovia Alena Radičová a Michal Antala.

pred 3 hodinami

Americký prezident Donald Trump zablahoželal svojmu poľskému náprotivkovi Andrzejovi Dudovi k jeho „historickému znovuzvoleniu“. 

pred 5 hodinami

Predseda SMERu-SD Robert Fico na popoludnie zvolal tlačovú konferenciu, na ktorej chce kritizovať kroky vlády, nad ktorými sa „pozastavuje zdravý rozum“. Tlačovú konferenciu na tému Demontáž sociálneho štátu zvolala aj vznikajúca strana Hlas-SD Petra Pellegriniho.