V Trnave vystavujú rehoľné rúcha z celého Slovenska

V Trnave môžete vidieť až do konca augusta rehoľné rúcha z celého Slovenska.

Výstavná miestnosť Trnavskej arcidiecézy Galéria sa po dlhšom čase opäť otvára návštevníkom. Pri príležitosti Roka zasväteného života bude oddnes do 31. augusta možné navštíviť výstavu viac ako 50 rehoľných odevov z celého Slovenska.

Cieľom organizátorov výstavy Rehoľné rúcho – súčasť zasväteného života, ktorá sa koná pod záštitou trnavského arcibiskupa Jána Oroscha, je priblížiť verejnosti ženské aj mužské rehoľné komunity na Slovensku. Súčasťou ich života je práve rúcho, ktoré ich sprevádza po všetky dni a zároveň rozlišuje od ostatných rehoľných spoločenstiev.

Rozmanitosť komunít však nespočíva len v odeve, ale najmä v ich poslaní, charizme a spiritualite. "Chceme verejnosť zoznámiť s množstvom spoločenstiev, ktoré sa okrem duchovnej a kontemplatívnej činnosti venujú aj vzdelávaniu mládeže, sociálnej, zdravotníckej, charitatívnej a opatrovateľskej činnosti. V neposlednom rade ponúka výstava možnosť zastaviť a zamyslieť sa nad ľuďmi, ktorí svoj život obetovali Bohu, pomoci blížnym, núdznym a trpiacim," uviedol kurátor Adrián Lančarič.

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo