Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. október 2019, 08:05

Kočner dával pokyny Ruskovi, čo má hovoriť na súde

Kočner dával pokyny Ruskovi, čo má hovoriť na súde

Pavol Rusko. Foto - TASR/Jakub Kotian

Komunikácia medzi Marianom Kočnerom a Pavlom Ruskom z Threemy dokazuje, že Kočner priamo inštruoval Ruska, čo hovoriť v súdnom spore o miliónové zmenky televízie Markíza. Informuje o tom Denník N.

Denník N zverejnil komunikáciu Mariána Kočnera s Pavlom Ruskom z obdobia januára až mája 2018, teda aj v čase vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Ide tiež o obdobie, kedy sa na civilných pojednávalo v kauze zmenky. 

Ako píše Denník N, Kočner si s Ruskom nepísal priamo, ale cez mobil Ruskovej priateľky Henriety, ktorú mal Kočner uloženú ako „Krtka“. 

Začiatkom februára prebiehalo pojednávanie na petržalskom okresnom súde ohľadom zmeniek. Rozhodovalo ho sudkyňa Zuzana Maruniaková, ktorá pracovala na ministerstve spravodlivosti pre štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú. Nedávno zverejnená komunikácia medzi Kočnerom a Jankovskou ukázala, že Maruniaková dostala od Jankovskej pokyn, aby kauzu nenaťahovala a rozhodla čo najskôr.

„Takže vysratá, došťatá…. povedala som jej, že ma to nezaujíma!!! Má urobiť, čo sľúbila! Inak s ňou končím a prídu satisfakcie. Povedala, že to dodrží a ak by sa niečo stalo, tak. 22,“ písala Jankovská Kočnerovi podľa komunikácie, ktorú má Denník N.

Ako ďalej informuje, na tomto pojednávaní mal svoju rolu aj Rusko – na súde vypovedal, že zmenky sú pravé, naozaj ich podpísal on a televízia Markíza ako ručiteľ by ich mala zaplatiť. Okrem toho prišiel Rusko s príbehom, že urovnanie sporu o televíziu s Kočnerovým Gamatexom ešte z roku 1998 zariadil právnik Ernest Valko, ktorého zavraždili a nemôže nič také potvrdiť.

„Výstupy sú výborné. Si proste mediálna hviezda,“ chválil Kočner Ruska cez Threemu po pojednávaní.

„Suhlasim, pozrel som vsetky. Myslim, ze su ‚dakus‘ nestastní. Najma ten Valko ich vykolajil a Kamencek (právnik Markízy Tomáš Kamenec, pozn. redakcie) posobil ako taky nestastny kamienok.“

Kočner súhlasí: „Presne.“

Rusko dodal: „A pokial ide o hviezdu- to viem. A celkom dobre sa pri mne vezies 😛“

Inzercia

Na ďalšom pojednávaní, písal podľa Denníka N, Kočner Ruskovi, ako má vysvetliť nezrovnalosti ohľadom podpisom zmeniek a kúpou firmy A.D.A.M.

„Napíš mail právnikovi nech Ti pošle zápisnicu z pojedka. Dôkladne pozri, čo spochybňujú,“ píše Kočner 29. apríla 2018 a Rusko súhlasí.

„Hlavne ten dátum že prečo si podpísal 11.6. a prevod ADAM-a bol až 30.6.. Dôvod je že sa spustil prevod Gamatexu na ADAM-a a čakalo sa s prevodom akcií ADAM-a na zápisy v ORSR. Zápisy medzi Gamatexom a ADAM. Vtedy to nešlo tak rýchlo ako dnes,“ diktuje Kočner Ruskovi.

„Neboj, vsetko poviem, tak ako treba. Az sa budu cudovat, preco na to neprisli sami. A uz sa tym netrap a bez plavat-treba ti 😜“ odpisuje Rusko.

„Ku…a. Hlavne že ty si šlang. Štíhly a dlhovlasý,“ napísal Ruskovi Kočner a informoval ho, že ide mimo Slovenska. Žartoval, že je maskovaný, aby ho na letisku nespoznali. „Mas bradu? Aby som vedel kamosom do NČ (Nového času, pozn. redakcie) poslat popis?“ pýta sa Rusko.

„Mám masku Kuciaka 🤪🤪🤪,“ odpisuje nechutným spôsobom Kočner pár týždňov po reportérovej vražde.

„🤪rozosmial si aj Laru,“ odpovedá Rusko. Lara je jeho pes.

Viac o komunikácii Kočnera s Ruskom si môžete prečítať TU.

Dnes treba vedieť

pred 22 minútami

Spoločnosť Chirana Medical chce ročne vyrábať až 5 000 pľúcnych ventilátorov. Momentálna výrobná kapacita je asi 1 200 pľúcnych ventilátorov, čo je v porovnaní s predkrízovým stavom štvornásobne viac.

pred 2 hodinami

Autori štúdie z roku 2019, podľa ktorej strety polície v USA s Afroameričanmi nekončia smrťou výrazne častejšie, než strety polície s príslušníkmi iných rás, sa rozhodli ju stiahnuť. Vydali už dve protirečivé odôvodnenia, prečo tak urobili, píše o nich české ECHO24.

pred 4 hodinami

Novou predsedníčkou Krajského súdu v Trenčíne sa stala Iveta Záleská. Menovací dekrét jej odovzdala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Okrem Záleskej mali záujem o predsednícke kreslo aj doterajší predseda súdu Miroslav Manďák a krajskí sudcovia Alena Radičová a Michal Antala.

pred 4 hodinami

Americký prezident Donald Trump zablahoželal svojmu poľskému náprotivkovi Andrzejovi Dudovi k jeho „historickému znovuzvoleniu“.