Rusko wanted

Pavol Rusko je už bývalým ministrom hospodárstva takmer celý týždeň. Za ten necelý týždeň toho stihol, spolu so „svojou“ televíziou, vyfabrikovať naozaj obdivuhodné množstvo. Jeho snaha urobiť zo seba nevinnú obeť pomaly celosvetového spiknutia je doneba volajúci prejav úplného úpadku akéhokoľvek zdravého rozumu.

Je to človek, ktorý si z ministerstva hospodárstva urobil vlastný biznis (dokonca v jednej diskusnej relácii povedal, že zastupujúci minister ohrozuje „jeho“ ľudí na ministerstve). Je to človek, ktorý stál v jednom šíku s Jánom Slotom a bol ochotný vyvlastňovať súkromné pozemky. Je to človek, ktorý ako nikto iný doposiaľ míňal peniaze daňových poplatníkov na investičné stimuly v grandióznych výškach a ešte sa tým chválil, resp.robil zo seba „pána pracovných miest“. Ďalej už asi nie je nutné pokračovať. Tento proklamovaný „liberál“ morálne degradoval a basta.

Komicky preto vyznievajú najmä jeho obvinenia na každú stranu. Človek sa pomaly začína obávať toho, že každú chvíľu sa dozvieme o silnej čínskej lobby v KDH, ktorej sa nepáčil Ruskov dobrý vzťah k Južnej Kórei. Neustále prenášanie ťažiska diskusie na spiknutie koaličných partnerov a „zmijí“, ktoré si Rusko vychoval vo svojom poslaneckom klube, či zneužívanie silových rezortov zo strany KDH je naozaj smiešne. Ak by tu dochádzalo k nejakému zneužívaniu silových rezortov, tak bývalý minister Rusko by už dávno sedel. Z tých troch svedectiev totiž vyplýva asi len to, že ministrom Palkom odvolaný Jozef Šátek, mal Pavla Ruska v obľube. Škoda, že vždy, keď nám má pán Rusko osvetliť veci ohľadom konfliktu záujmov počas jeho ministrovania, či netransparetnosti nakladania s našimi peniazmi v jeho rezorte, opäť to celé obráti niekam inam.

Ešte komickejší sú naši opozičníci. Róbert Fico, najväčší bojovník proti korupcii a klientelizmu, takticky mlčal, až kým nebolo jasné, že Rusko je mimo. Nemohol predsa atakovať jedného zo svojich potenciálnych koaličných partnerov. A aj to vyhlásenie bolo skôr o tom, že už by mohli byť konečne tie predčasné voľby, od ktorých si Róbert sľubuje premiérske kreslo. Zuzana Martináková sa opäť zamerala najmä na útok na svojho bývalého straníckeho šéfa Mikuláša Dzurindu, čo vyznelo vtipne preto, že tentokrát nemá problém s vysveľovaním nejakého dlhu on, ale minister Rusko. Možno si to sympatická a blonďavá predsedníčka slobodných nevšimla. Ale buď jej odpustené. Vladimír Mečiar sa radšej ani neukázal (žeby kvôli Elektre?) a tak sa vyjadroval v strane už pomaly eliminovaný Veteška. On naznačil možnosť spolupráce s koalíciou, ale len keď to bude v prospech ľudí. Ktovie, čo tým myslel, veď životná úroveň nám na Slovensku rastie. Celé to zakončili komunisti, ktorí ani sami nevedeli, čo povedať. A tak opakovali to naučené, že za všetko môže táto pravicová koalícia. Samozrejme, aj z ich úst zaznelo to čarovné slovné spojenie „predčasné voľby“.

Michal Mertinyák

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo