Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. jún 2015

Len štvrtina Slovákov má silné sebavedomie

Slovákom chýba sebavedomie, vyplýva z prieskumu agentúry TNS Slovakia. V prieskume o životnom štýle Lifestyle 2015 sebavedomie priznalo len o niečo viac ako štvrtina (27 %) ľudí. Mužom častejšie zvyšuje sebavedomie vzdelanie, znalosti a všetko to, čo už v živote dokázali. Mladým ľuďom zase vzhľad a ...

Slovákom chýba sebavedomie, vyplýva z prieskumu agentúry TNS Slovakia.

V prieskume o životnom štýle Lifestyle 2015 sebavedomie priznalo len o niečo viac ako štvrtina (27 %) ľudí. Mužom častejšie zvyšuje sebavedomie vzdelanie, znalosti a všetko to, čo už v živote dokázali. Mladým ľuďom zase vzhľad a veci, ktorými sa obklopujú. Najviac sebavedomie Slovákov posilňuje podpora blízkych ľudí. Myslí si to 45 percent ľudí, a to hlavne ženy a mladí, ktorí sú ešte závislí od svojich rodičov. 

spokojnému životu však podľa prieskumu najviac chýba voľný čas. Až tri pätiny ľudí sa sťažujú na jeho nedostatok. Zároveň sa však až 59 percent opýtaných venuje aspoň raz do týždňa leňošeniu, ničnerobeniu, prípadne si počas dňa pospí. A skoro dve pätiny sa pravidelne nudia. Dokonca sa nudia aj tí, ktorí sa na nedostatok voľného času sťažujú.

Po finančnej stránke sa Slováci cítia v oveľa väčšej pohode ako v minulosti. Vzrástol počet tých, ktorí svoje finančné prostriedky vedia ušetriť a sporia si tak pre ďalšie zvýšenie svojej životnej úrovne (z 24 % na 37 %). A viac ako štvrtina (28 %) slovenských rodín má pocit, že sa ich ekonomická situácia v porovnaní s minulým rokom zlepšila, pričom finančne si polepšili hlavne muži do 30 rokov a rodiny s neplnoletými deťmi.

Lifestyle 2015 sa realizoval na vzorke 4533 respondentov vo veku 15 až 65 rokov. TASR informovali z agentúry TNS Slovakia.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Pri pobreží Líbye zachránili takmer tisíc utečencov

Pri pobreží Líbye zachránili takmer tisíc utečencov

Lode z Nórska a Dánska poskytli za uplynulých 24 hodín potrebnú pomoc pri pobreží Líbye takmer tisícke utečencov. Kapitán nórskej lode Siem Pilot, Svein Kvalavaag, v pondelok povedal, že z dvoch malých lodí severne od líbyjského Tripolisu vzali na palubu 671 utečencov. A následne v noci k nim pribu...