Pellegrini si vie predstaviť vládu aj s exprezidentom Kiskom

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Pellegrini si vie predstaviť vládu aj s exprezidentom Kiskom

Predseda vlády Peter Pellegrini. FOTO TASR – Jaroslav Novák

Premiér Peter Pellegrini na rozdiel od Kotlebovej ĽSNS nehovorí nie povolebnej spolupráci so stranou Za ľudí bývalého prezidenta Andreja Kisku. Povedal to v diskusnej relácii Na telo televízie Markíza

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Predseda vlády a volebný líder kandidátky strany Smer-SD Peter Pellegrini tiež uviedol, že v prípade výhry Smeru vo voľbách sa bude uchádzať o post premiéra.

Zároveň potvrdil, že predseda strany Smer-SD Robert Fico bude dvojkou na kandidátnej listine do nadchádzajúcich parlamentných volieb. O hlasy voličov by sa vo voľbách za stranu Smer nemali uchádzať žiadne „kontroverzné" mená.

Dodal, že bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská na kandidátke podľa neho nebude, pretože bude asi riešiť iné problémy.

V súvislosti s očistou súdnictva zopakoval, že ak Súdna rada požiada o zmeny v zákonoch, je ochotný pristúpiť k novelizácii v skrátenom legislatívnom konaní ešte v tomto volebnom období.

Pellegrini v súvislosti s odsúdením Antonia Vadalu v Taliansku priznal, že pôsobenie Viliam Jasaň a Mária Trošková na Úrade vlády SR bolo chybou. Či malo ich pôsobenie nejaký vlplyv na bezpečnosť štátu musia podľa neho vyhodnotiť bezpečnostní analytici.

Čo sa týka povolebnej spolupráce poznamenal, že si ju nevie predstaviť so stranou Mariana Kotlebu ani len v "tichej koalícii". „Ak by sme mali visieť na trenírkach od kotlebových gatí, tak radšej majme nové voľby,“ dodal Pellegrini s tým, že takáto spolupráca neprichádza do úvahy.

Vládu si však vie predstaviť napríklad aj so stranou Za ľudí bývalého prezidenta Andreja Kisku, proti ktorému v minulosti veľmi kriticky vystupoval najmä predseda Smeru Robert Fico.

Na otázku o možnom prevzatí postu predsedu strany povedal, že ide o tému, ktorou sa bude zaoberať až po voľbách v čase snemu strany Smer.

Pellegriniho ako lídra kandidačnej listiny vládnej strany Smer-SD pre budúcoročné parlamentné voľby vníma pozitívne aj ministerka vnútra Denisa Saková. Uviedla to v diskusnej relácii TA3 V politike. Na margo bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara uviedla, že si nemyslí, že by mal byť na kandidátke Smeru-SD.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo