Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. október 2019, 13:58

Pellegrini si vie predstaviť vládu aj s exprezidentom Kiskom

Pellegrini si vie predstaviť vládu aj s exprezidentom Kiskom

Predseda vlády Peter Pellegrini. FOTO TASR – Jaroslav Novák

Premiér Peter Pellegrini na rozdiel od Kotlebovej ĽSNS nehovorí nie povolebnej spolupráci so stranou Za ľudí bývalého prezidenta Andreja Kisku. Povedal to v diskusnej relácii Na telo televízie Markíza

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Predseda vlády a volebný líder kandidátky strany Smer-SD Peter Pellegrini tiež uviedol, že v prípade výhry Smeru vo voľbách sa bude uchádzať o post premiéra.

Zároveň potvrdil, že predseda strany Smer-SD Robert Fico bude dvojkou na kandidátnej listine do nadchádzajúcich parlamentných volieb. O hlasy voličov by sa vo voľbách za stranu Smer nemali uchádzať žiadne „kontroverzné" mená.

Dodal, že bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská na kandidátke podľa neho nebude, pretože bude asi riešiť iné problémy.

V súvislosti s očistou súdnictva zopakoval, že ak Súdna rada požiada o zmeny v zákonoch, je ochotný pristúpiť k novelizácii v skrátenom legislatívnom konaní ešte v tomto volebnom období.

Pellegrini v súvislosti s odsúdením Antonia Vadalu v Taliansku priznal, že pôsobenie Viliam Jasaň a Mária Trošková na Úrade vlády SR bolo chybou. Či malo ich pôsobenie nejaký vlplyv na bezpečnosť štátu musia podľa neho vyhodnotiť bezpečnostní analytici.

Inzercia

Čo sa týka povolebnej spolupráce poznamenal, že si ju nevie predstaviť so stranou Mariana Kotlebu ani len v "tichej koalícii". „Ak by sme mali visieť na trenírkach od kotlebových gatí, tak radšej majme nové voľby,“ dodal Pellegrini s tým, že takáto spolupráca neprichádza do úvahy.

Vládu si však vie predstaviť napríklad aj so stranou Za ľudí bývalého prezidenta Andreja Kisku, proti ktorému v minulosti veľmi kriticky vystupoval najmä predseda Smeru Robert Fico.

Na otázku o možnom prevzatí postu predsedu strany povedal, že ide o tému, ktorou sa bude zaoberať až po voľbách v čase snemu strany Smer.

Pellegriniho ako lídra kandidačnej listiny vládnej strany Smer-SD pre budúcoročné parlamentné voľby vníma pozitívne aj ministerka vnútra Denisa Saková. Uviedla to v diskusnej relácii TA3 V politike. Na margo bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara uviedla, že si nemyslí, že by mal byť na kandidátke Smeru-SD.

Dnes treba vedieť

pred 34 minútami

Európska komisia vyjadrila poľutovanie nad tým, že jej predsedníčka Ursula von der Leyenová porušila kódex správania sa členov EK, keď v spote vysielanom pred parlamentnými voľbami v Chorvátsku podporila vládne konzervatívne Chorvátske demokratické spoločenstvo (HDZ), ktoré vo voľbách opätovne zvíťazilo. (TASR)

pred hodinou

Na Slovensku v pondelok pribudli dva nové prípady nákazy koronavírusom, otestovali 873 vzoriek. Vyliečilo sa sedem ľudí, deväť pacientov je hospitalizovaných s potvrdením ochorenia Covid-19, z toho traja sú na JIS a traja na pľúcnej ventilácii. (korona.gov.sk) 

pred hodinou

Podniky zasiahnuté krízou potrebujú od vlády výraznejšiu pomoc, než dostávali doteraz. Len tak totiž dokážu udržať zamestnanosť. Tvrdí to Klub 500, podľa ktorého pokrýva súčasná výška príspevkov len zlomok osobných nákladov zamestnanca. Zamestnávatelia preto oceňujú návrh rezortu práce na úpravu formy štátnej pomoci, ktorá by pomohla ochrániť pracovné miesta, a vyzývajú vládu, aby ho podporila. (TASR)

pred 3 hodinami

Vedenie NHL a hráčska asociácia NHLPA sa dohodli na predĺžení kolektívnej zmluvy o ďalšie štyri roky. Zároveň stanovili reštart súťaže na 1. augusta. Ročník bude pokračovať za účasti 24 tímov iba v dvoch mestách, ktorými by mali byť Edmonton a Toronto, čo však predstavitelia NHL zatiaľ oficiálne nepotvrdili. (TASR)

pred 4 hodinami

Prehľad udalostí v utorok 7. júla:

  • prezidentka prijme ministra životného prostredia J. Budaja (10.00 h.)
  • začne sa 9. schôdza parlamentu (13.00 h.)
  • zasadnutie etickej komisie prokuratúry v disciplinárnom konaní proti D. Trnkovi (13.00 h.)
  • Veľká Británia si pripomína 15. výročie teroristických útokov v Londýne
pred 5 hodinami

Prezident futbalového klubu FC Barcelona Josep Bartomeu dementoval správy o možnom odchode Lionela Messiho. Hoci sa nedávno objavili špekulácie o nespokojnosti argentínskeho útočníka, podľa šéfa „blaugranas" je šťastný a v Katalánsku uzavrie svoju kariéru. (TASR)