Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. október 2019, 13:52

Exminister Kaliňák sa ide venovať výrobe zbraní

Exminister Kaliňák sa ide venovať výrobe zbraní

Robert Kaliňák. FOTO TASR – Dano Veselský

Exminister vnútra Robert Kaliňák plánuje po odchode z politiky obchodovať so zbraňami a pôsobiť v strane Smer-SD ako poradca. Informáciu priniesol denník Nový Čas.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Po tom, čo Kaliňák tento týždeň ohlásil definitívny odchod z vrcholnej politiky, chce bývalý minister vnútra obchodovať so zbraňami.

Ešte v septembri denník Sme infomroval, že si založil firmu Liwa Arms Slovakia, ktorá sídli v Dubnici nad Váhom v budove zbrojovky ZVS Holding. V tom čase ešte Kaliňák popieral, žeby malo ísť o výrobu zbraní. 

V súčasnosti už potvrdzuje, žeby malo ísť o streleckú výrobu. Podľa jeho slov však nepôjde o obchodovanie s vojenským materiálom, pretože naň by potreboval licenciu ministerstva hospodárstva.

Bez licencie sa však podľa jeho vyjadrenia môžno "venovať aj strojárskej výrobe, ktorá smeruje k športovým alebo poľovným veciam, čo nie je vojenský materiál.“ Naznačil tak, čomu sa vo svojom biznise bude zaoberať.

Produkty jeho firmy by mali byť určené pre Európsku úniu. Vývoz do tretích krajín odmieta.

Po svojom odchode z parlamentu si tiež rozbehol svoju advokátsku prax. Hoci už neplánuje kandidovať v nasledujúcich parlamentných voľbách, ani sa uchádzať o funkciu vo vedení Smeru, členstvo v strane si ponecháva a chce v nej naďalej pôsobiť ako poradca.

"Niekedy sa opýtajú starých veteránov, čo si myslia, tak im môžem poradiť,“ povedal pred denník Nový čas.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

„Keby Apple a Nike na tom naozaj záležalo, sústredili by sa na vytváranie pracovných miest v pretĺkajúcich sa amerických čiernych komunitách“, napísal Darrel C. Scott, afroamerický pastor a podporovateľ Donalda Trumpa pre magazín The American Conservative. Scott vyčíta veľkým korporáciám, že sa verbálne hlásia k heslám hnutia Black Lives Matter, no veľkú časť svojej výroby majú v zahraničí.

pred hodinou

Herec David Schwimmer, predstaviteľ Rossa z televízneho seriálu Priatelia, cíti výčitky svedomia, že obsadenie slávneho seriálu bolo etnicky málo rozmanité. Priatelia sa nedávno stali terčom kritiky, lebo z pohľadu dnešnej doby ide o príliš „stereotypný“ televízny program. Píše české ECHO24.   

 

pred 2 hodinami

Roman Joch, nový riaditeľ Inštitútu pre výskum práce a rodiny, v rozhovore pre Postoj hovorí: „Myslím, že rodičia by mali mať čo najväčšiu možnosť voľby. Nech dostanú od štátu rodičovský balík, ale nech si oni môžu zvoliť, či chcú z neho čerpať celé tri roky, alebo kratšie a využiť tie zdroje povedzme na opatrovateľku, aby matka mohla v prípade záujmu pracovať.“