Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. október 2019, 08:33

V prípade potreby bude Slovensko súhlasiť s oddialením brexitu, tvrdí Pellegrini

V prípade potreby bude Slovensko súhlasiť s oddialením brexitu, tvrdí Pellegrini

Premiér Peter Pellegrini. EASYFOTO TASR - Adriána Hudecová

Počas Globsec Tatra Summitu 2019 na Štrbskom Plese to v piatok uviedol premiér Peter Pellegrini. Nadchádzajúci samit Európskej rady bude podľa neho veľmi komplikovaný.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Slovensko sa vždy prikloní k takému návrhu, ktorý by mal brexit oddialiť alebo by mohol dokonca brexitu zabrániť. "Pretože v záujme EÚ a v záujme aj Slovenska nie je brexit a určite nie neregulovaný brexit," dodal premiér.

Aj o tejto téme sa bude rozprávať na samite Európskej rady, ktorý sa uskutoční na budúci týždeň. "Určite bude dlhá diskusia ohľadom brexitu, pretože stále som si nie istý, či bude vôbec na stole nejaké konkrétne riešenie alebo už definitívne budeme vedieť, čo sa nakoniec 31. októbra stane," poznamenal Pellegrini.

Na Globsec Tatra Summite 2019 na Štrbskom Plese vystúpil aj predseda Európskej rady Donald Tusk, podľa ktorého nádej na dohodu o brexite je momentálne možno o niečo väčšia, no netreba byť predčasne optimistický.

Situácia v Európe aj v jej okolí je podľa jeho slov ešte kritickejšia ako pred dvoma alebo troma mesiacmi.

"Dnes je nádej možno o trochu väčšia a hmatateľnejšia ako pred dvoma či troma dňami," poznamenal s tým, že v politike si nikdy nemôžete byť istý. Ak je však pravdou, že stretnutie medzi írskym premiérom Leom Varadkarom a britským premiérom Borisom Johnsonom prinieslo niečo konkrétnejšie a niečo, čo by fungovalo pre obe strany, šance tu stále sú.

"Nie je žiadny dôvod, aby sme dnes boli optimisti po troch rokoch problémov, argumentov, rozhovorov a bojov," skonštatoval Tusk.
     

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Pápež František daroval do charitatívnej dražby Saganov dres s podpisom. V internetovej benefičnej dražbe We Run Together bol už vydražený za 30-tisíc eur Saganov bicykel. Oba zberateľské kúsky daroval slovenský športovec hlave katolíckej cirkvi na audiencii pred dvoma rokmi. (Vatican News)

pred 2 hodinami

Európska komisia schválila používanie remdesiviru na liečbu závažných prípadov ochorenia COVID-19. Remdesivir bol pôvodne vyvinutý na liečbu eboly, čas vyliečenia u hospitalizovaných pacientov s COVID-19 skracuje o 31 percent, čiže v priemere približne o štyri dni. (TASR)

pred 4 hodinami

Slovinsko sprísňuje pohraničný režim a v sobotu vyradí Chorvátsko, Česko a Francúzsko zo zoznamu „zelených krajín“, ktoré sa považujú za epidemiologicky bezpečné. Pre občanov týchto krajín to znamená 14-dňovú karanténu v Slovinsku. (TASR)

pred 5 hodinami

Kardinál George Pell knižne vydá denník, ktorý si písal vo väzení. Prvý zväzok, ktorý bude mať asi tisíc strán, vyjde na budúci rok. Pell, ktorý si za údajné sexuálne zneužívanie odsedel viac ako rok, kým ho v apríli 2020 súd oslobodil, vo svojich zápiskoch píše nielen o živote vo väzení, ale aj o Vatikáne, politike či športe. (TK KBS)