Na jubilejnom GLOBSECu bola jednou z hlavných tém ukrajinská kríza

Na podujatí privítali 1130 účastníkov zo 70 krajín.

Tohtoročné medzinárodné bezpečnostné fórum GLOBSEC, ktoré sa uskutočnilo cez víkend v Bratislave, bolo podľa výkonného riaditeľa Stredoeurópskej strategickej rady Róberta Vassa najväčším v jeho histórii. Na podujatí privítali 1130 účastníkov zo 70 krajín.

"Toto bola najväčšia konferencia a najväčší GLOBSEC, aký sme doteraz organizovali," uviedol vo svojom prejave na záver podujatia. Jedným z hlavných rečníkov bol britský premiér David Cameron.

Prišli aj prezidenti Slovenska, Poľska, Chorvátska, Gruzínska, Estónska či Macedónska, ministri zahraničných vecí, obrany, predstavitelia EÚ a NATO. GLOBSEC taktiež navštívili americkí senátori na čele s bývalým kandidátom na prezidenta USA Johnom McCainom.

Na jubilejnom 10. ročníku medzinárodného bezpečnostného fóra GLOBSEC bola jednou z hlavných tém ukrajinská kríza, s tým súvisiace kroky Moskvy a európska politika voči nej.

Diskutovalo sa aj o budúcoročnom summite NATO vo Varšave, obrane, energetickej a kybernetickej bezpečnosti, Islamskom štáte a vzostupe islamského extrémizmu.

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo