Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. 10. 2019, 18:36

Slovenskí vodní pólisti chcú doma uspieť a postúpiť z prvého miesta

Slovenskí vodní pólisti chcú doma uspieť a postúpiť z prvého miesta

Na snímke kapitán mužov reprezentácie Slovenska vo vodnom póle Juraj Zaťovič. FOTO TASR - Pavol Zachar

Vodní pólisti Slovenska sa cez víkend pokúsia o postup na ME 2020. V Národnom centre vodného póla v Novákoch na nich na kvalifikačnom turnaji čakajú výbery Bieloruska, Ukrajiny a Francúzska.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Na šampionát do Budapešti (12. až 26. januára) postúpia prvé dva tímy z tabuľky.

Slováci sa rozhodli zorganizovať kvalifikačnú skupinu v Novákoch. Ako organizátor mali právo určiť poradie zápasov.

"Francúzi budú najťažší súper, aj preto sme si ich vybrali až do tretieho zápasu. Bielorusko a Ukrajina sú pre nás neznáme tímy. Nezostáva nám nič iné, len ich zdolať. Verím, že to tak bude," povedal na utorňajšej tlačovej konferencii v Bratislave tréner Peter Nižný.

Vodnopólová reprezentácia sa naposledy stretla v príprave na konci januára. "Chcel som sa pripravovať každý mesiac, ale rozpočet nám to nedovolil. Teraz máme na prípravu pár dní, kvalifikáciu musíme zvládnuť. Najlepšie by bolo postúpiť z prvého miesta, pretože žreb na ME by k nám bol milosrdnejší. Verím, že sa to podarí," dodal Nižný.

V tíme je osem legionárov, šiesti z francúzskej ligy, po jednom z rakúskej, chorvátskej a nemeckej.

"Chalani, ktorí hrajú vo Francúzsku, sú tam len pár týždňov. Veľa informácií o nich nemám. Ostatných poznám dlhé roky. Mužstvo je zložené na 90 percent z toho, čo sme mali k dispozícii na uplynulých ME. Viem, čoho sú schopní," uviedol Nižný.

Slovákom však bude chýbať Lukáš Ďurík, ktorý patril medzi najväčšie opory. Hráč CN Barcelona totiž dostal ponuku na španielske občianstvo a chce ju využiť.

Kapitánom tímu bude Juraj Zaťovič, ktorý sa už rozlúčil s reprezentáciou, ale turnaj v Novákoch po rozhovore s trénermi ešte odohrá: "Urobím všetko, aby sme sa dostali na ME."

Zaťovič verí, že Slováci zvládnu prvé dva zápasy, aby sa o prvé miesto mohli pobiť v závere turnaja s Francúzskom. "Bielorusi a Ukrajinci hrajú fyzicky náročné pólo, ale nie sú tak takticky vyspelí ako my. Ale sme favoriti a verím, že proti obom podáme výkon, aký vieme. Proti Francúzom by to mala byť čerešnička na torte," uzavrel Zaťovič.

Odporúčame