Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. 10. 2019, 20:01

Samočistiace mechanizmy justície zlyhávajú, tvrdí verejná ochrankyňa práv

Samočistiace mechanizmy justície zlyhávajú, tvrdí verejná ochrankyňa práv

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová. FOTO TASR - Dano Veselský

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová je pripravená podať návrh na disciplinárne konanie voči dotknutým sudcom a sudkyniam, ktorí mali byť manipulovaní osobami z kriminálneho prostredia.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Reaguje tak na zverejnené časti údajnej komunikácie z aplikácie Threema medzi sudkyňou Monikou Jankovskou a Marianom Kočnerom. 

"V prípade, že v krátkom čase nezafungujú, som pripravená v záujme ochrany práva občanov na spravodlivý súdny proces a jeho nestrannosť podať návrh na disciplinárne konanie voči dotknutým sudcom a sudkyniam," tvrdí Patakyová

Podľa informácií Denníka N z údajnej komunikácie medzi Marianom Kočnerom a  bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou vyplýva, že mali spoločne ovplyvňovať sudcov, ktorí rozhodovali v kauzách zmeniek TV Markíza, kým boli iba civilným sporom.

Civilné konanie o zmenkách bolo prerušené po tom, ako boli Marian Kočner a Pavol Rusko obžalovaní z ich falšovania a marenia spravodlivosti. Jankovská však autenticitu tejto komunikácie odmieta.

Odporúčame