Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. jún 2015

Až päťtisíc obyvateľov Ruska môže bojovať pre Islamský štát

Približne dve až päťtisíc ruských obyvateľov bojuje v jednotkách extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na ruské médiá. Ruské úrady vedia o minimálne dvetisíc držiteľoch ruských pasov, ktorí prešli k povstaleckým armádam v Iraku a Sýrii, konkreti...

Približne dve až päťtisíc ruských obyvateľov bojuje v jednotkách extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na ruské médiá.

Ruské úrady vedia o minimálne dvetisíc držiteľoch ruských pasov, ktorí prešli k povstaleckým armádam v Iraku a Sýrii, konkretizoval šéf protiteroristického centra Spoločenstva nezávislých štátov generálplukovník Andrej Novikov pre agentúru Interfax. Moskovské tajné služby pritom podľa Novikova odhadujú, že v radoch IS pôsobia ďalšie tisícky mužov.

V niekoľkých moslimských regiónoch v južných oblastiach Ruska v oblastiach severného Kaukazu sa vláda už niekoľko desaťročí vyrovnáva s dlhodobými povstaleckými aktivitami islamistov. V kaukazskej oblasti operuje známa povstalecká skupina Kaukazský emirát, ktorej zámerom je oslobodiť túto časť Ruska spod správy Moskvy a zaviesť tam emirát.

Tento cieľ je spoločný s IS, ktorý si vďaka filozofii a propagande získal množstvo podporovateľov z radov džihádistických hnutí v rôznych krajinách.

Generálplukovník Novikov tiež varoval, že velenie IS si mohlo zadovážiť jadrový materiál potrebný na výrobu zbrane, ktorá by spôsobila "celosvetovú paniku." Novikov nešpecifikoval o aké veľké množstvo materiálu mohlo ísť.

TASR

Inzercia

Odporúčame

EÚ je pripravená predĺžiť sankcie voči Rusku do konca januára 2016

EÚ je pripravená predĺžiť sankcie voči Rusku do konca januára 2016

Veľvyslanci členských krajín EÚ sa dnes v Bruseli dohodli na predĺžení sankcií uvalených na Rusko o ďalších šesť mesiacov, do konca januára 2016. Uviedla to tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na diplomatické zdroje. Nemenovaný diplomatický zdroj agentúre prezradil, že dnes bol veľvyslancom pri ...

Grécko dlhuje oficiálnym veriteľom viac ako 240 miliárd eur

Grécko dlhuje oficiálnym veriteľom viac ako 240 miliárd eur

Vlády v eurozóne poskytli Grécku v rámci prvého záchranného balíka bilaterálne úvery v celkovej výške 52,9 miliardy eur. Grécko, ktoré možno tento mesiac neuhradí splátku z dlhu Medzinárodnému menovému fondu (MMF), ak nedostane ďalšie peniaze zo záchranného balíka, podľa výpočtov agentúry Reuters dl...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.