Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. september 2019, 14:45

V Smere sa už dohodli, ako pôjdu do volieb. Mená Pellegrini neprezradil

V Smere sa už dohodli, ako pôjdu do volieb. Mená Pellegrini neprezradil

Premiér Peter Pellegrini. Foto - TASR/Roman Hanc

Premiér sa vyjadril aj k Ficovmu bytu v komplexe Bonaparte. Podľa jeho informácií tam už nebýva.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

V Smere-SD je už "nejaká dohoda", ako by strana mala ísť do volieb. Potvrdil to premiér a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini po stretnutí vedenia. Podrobnosti hovoriť nechce, necháva to na stredajšiu tlačovú konferenciu strany.

Na otázku, či bude predseda Smeru-SD Robert Fico na kandidačnej listine na budúcoročné voľby, uviedol, že má na to ako predseda plné právo. Pellegrini zároveň nateraz nepotvrdil, že on bude lídrom kandidátky. Takéto veci má podľa neho oznamovať predseda strany.

"Pre mňa a nás všetkých budú dôležité mená, aby kandidátka bola kvalitná. Chcem garantovať, že nemáme iné spoločné ciele ako udržať stranu Smer ako úspešnú. Urobím všetko pre to, aby Smer-SD aj naďalej patril k najúspešnejším a najstabilnejším politickým subjektom v krajine," povedal Pellegrini. O menách na kandidačnej listine hovoriť nechce, listina sa bude podľa Pellegriniho schvaľovať zrejme koncom novembra.

Kandidačná listina by podľa jeho slov mala ponúknuť kvalitu a vytvoriť čo najväčší koaličný potenciál. Preto budú pri jej tvorbe v Smere-SD podľa Pellegriniho zvažovať mená citlivo.

Inzercia

O vzťahu s Ficom povedal, že sú dvaja dospelí ľudia, ktorí môžu mať na veci rozdielne názory, ale vedú medzi sebou konštruktívne debaty, ktoré môžu stranu posúvať ďalej. Doplnil, že ich predstavy o stratégii strany sa približujú.

"Nečakajte nič dramatické," podotkol Pellegrini s tým, že o funkcii predsedu strany nehovorili. "Predsedu máme. My sme sa venovali voľbám, kandidačnej listine, stratégii, ale o predsedníckej stoličke nediskutujeme," uviedol.

Pellegrini sa vyjadril aj k Ficovmu bytu v komplexe Bonaparte. "Podľa mojich informácií tam už asi nebýva," povedal.

Byt mal Ficovi prenajímať podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorého v marci odsúdili v kauze neodvedenia dane a poistného na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Bašternákovi prepadol majetok v prospech štátu, keďže spôsobil škodu v značnom rozsahu.

Expremiér v marci avizoval, že ak pôjde byt do dražby, nekúpi ho

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková trvá na stanovisku, že bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská nespáchala skutky, ktoré sú jej kladené za vinu, ako verejný činiteľ. Kováčiková zároveň pripomína, že toto stanovisko nemá dosah na konanie dozorovej prokurátorky v kauze Búrka. (TASR)

pred 3 hodinami

Holandského cyklistu Fabia Jakobsena, ktorý mal pred týždňom hrozivý pád v úvodnej etape pretekov Okolo Poľska, by mali v stredu previezť z nemocnice v Sosnowci do rodnej krajiny. Jazdca tímu Deceuninck-Quickstep v piatok prebrali z kómy a jeho zdravotný stav sa každým dňom zlepšuje. (TASR)

pred 3 hodinami

Ministri zahraničných vecí členských krajín Európskej únie sa v piatok zídu na mimoriadnom zasadnutí, aby posúdili situáciu v Bielorusku, v Libanone a vo východnom Stredomorí. Na mimoriadne zasadnutie Rady EÚ o kríze v Bielorusku vyzvali v utorok ministri zahraničných vecí Lotyšska, Estónska, Fínska a Poľska. Z Varšavy predtým prišiel aj apel na mimoriadny summit EÚ o Bielorusku. (TASR)