Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. jún 2015

Putin varuje: Rusko nasmeruje svoje ozbrojené sily na agresorov

Ruský prezident sa vyjadroval o krajinách, odkiaľ podľa neho prichádza pre Rusko hrozba. Ruský prezident Vladimir Putin v utorok povedal, že Rusko bude nútené namieriť svoje ozbrojené sily na ktorékoľvek krajiny, ktoré by ho mohli ohrozovať, a že sa obáva protiraketového obranného systému pri ruskýc...

Ruský prezident sa vyjadroval o krajinách, odkiaľ podľa neho prichádza pre Rusko hrozba.

Ruský prezident Vladimir Putin v utorok povedal, že Rusko bude nútené namieriť svoje ozbrojené sily na ktorékoľvek krajiny, ktoré by ho mohli ohrozovať, a že sa obáva protiraketového obranného systému pri ruských hraniciach.

"Budeme nútení namieriť svoje ozbrojené sily... na tie územia, odkiaľ prichádza hrozba," citovala Putina tlačová agentúra Reuters.

Putin tiež po rokovaní s fínskym prezidentom Saulim Niinistöm v prezidentskej rezidencii Novo-Ogariovo na predmestí Moskvy povedal, že najlepšou zárukou bezpečnosti Fínska je neutrálny štatút krajiny.

Ruský prezident, ktorý je v spore so Západom pre krízu na Ukrajine a sankcie uvalené na Rusko, ďalej povedal, že chce, aby Ukrajina splatila Rusku tri miliardy dolárov, ako je zakotvené v dohode uzavretej za vlády bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča.

Minská mierová dohoda o Ukrajine je podľa jeho názoru vyrovnaná a spravodlivá a ak by Rusko bolo nesúhlasilo s jej obsahom, nebolo by ju podpísalo, dodal Putin.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Za komentáre čitateľov bude po novom zodpovedný portál

Za komentáre čitateľov bude po novom zodpovedný portál

Rozhodol o tom v utorok Európsky súd pre ľudské práva. Rozhodnutie je záväzné pre všetky členské krajiny. Webový portál zverejní článok. O chvíľu nato sa pod ním rozvinie živá diskusia. Niektorí čitatelia si však servítku pred ústa nedávajú. Vo svojich komentároch urážajú firmu či človeka, o ktorom ...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.