PS-Spolu predstavili program, chcú aj ministerstvo pre ľudské práva

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
PS-Spolu predstavili program, chcú aj ministerstvo pre ľudské práva

Predstavenie programu. Foto: PS/SPOLU

O otázke registrovaných partnerstiev chcú strany ešte medzi sebou aj s možnými spolupracovníkmi diskutovať.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Koalícia Progresívne Slovensko - Spolu predstavila v sobotu volebný program. Jej opatrenia majú zabezpečiť, aby sa na Slovensko vrátila spravodlivosť.

Za priority zástupcovia koalície považujú tiež školstvo, zdravotníctvo a ochranu životného prostredia. Na tlačovej konferencii to uviedli lídri spomínaných politických subjektov Michal Truban a Miroslav Beblavý. 

"Najdôležitejšie je zlomiť chrbticu oligarchii a vrátiť na Slovensko spravodlivosť," zdôraznil programový líder koalície Beblavý. Súčasťou toho má byť očistenie polície a prokuratúry. Ako druhú prioritu koalície PS-Spolu označil skutočne sociálny štát s fungujúcim zdravotníctvom a školstvom. "Ak si ľudia musia priplácať za vzdelávanie a zdravotníctvo, sociálny štát nefunguje," tvrdí Beblavý.

Takmer 250-stranový program s názvom Bod zlomu obsahuje návrhy opatrení v troch celkoch - dobrý život, bezpečná a spravodlivá krajina, silná ekonomika. Ako priblížil Beblavý, program je obsiahly preto, že Slovensko potrebuje zlomové zmeny vo všetkých oblastiach.

V programe navrhujú napríklad posilniť kompetencie ministerstva životného prostredia o energetiku. V oblasti školstva by chceli reformovať osnovy, ktoré by najprv otestovali na pilotných školách. Pri zdravotníctve by sa chceli sústrediť aj na prevenciu, a to podporou zdravého životného štýlu a životného prostredia.

Zamerať sa chcú tiež na inovácie. O otázke registrovaných partnerstiev chcú podľa Trubana strany ešte medzi sebou aj s možnými spolupracovníkmi diskutovať.

Chceli by aj dve nové ministerstvá. Jedno by sa venovalo ľudským právam, druhé verejnej správe. Hovoria tiež o rušení niektorých súčasných ministerstiev a úprave daní.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo